понеділок, 17 грудня 2012 р.

Тиждень права в ЦДБ


Всеукраїнський тиждень права

     Мета молодої людини – знайти, визначити і зайняти своє місце у суспільстві, і наскільки гармонійним буде її співіснування з іншими, залежить від особистості. Людина від народження наділена правами, а після досягнення повноліття має обов’язки і несе відповідальність за свої дії. Але поруч живуть інші люди. Тому реалізовувати свої права, не порушуючи при цьому прав інших – своєрідне мистецтво, і досягти такого балансу  можливо завдяки високій правовій свідомості. Донести до кожного ці знання і покликаний «Всеукраїнський тиждень права».
     Різноманітні за формою, цікаві та повчальні заходи пройшли в центральній бібліотеці для дітей.
     5 грудня зав. відділом ЦДБ Олена Корнієнко в бесіді «Сторінками Конвенції про права дитини» жваво, емоційно та доступно розповіла читачам про історію створення Конвенції, ознайомила з її основними положеннями, а завершилась бесіда вікториною «Чи знаєш ти свої права?». Пожвавлення та колективне обговорення викликало питання про те, де найбільше порушуються права дітей: на вулиці, в школі чи дома.  Тема прав та обов’язків дітей важлива, але й складна для 13-річних підлітків, тому на завершення було запропоновано для учасників бесіди захоплююча гра: на прикладі літературних героїв – Попелюшки, Тома Сойєра, Мауглі, Гаррі Поттера – визначити, які їх права були порушені. Марія Яківна Джура звернула увагу дітей на книжкову виставку «Юнь осягає закони».
     Краще орієнтуватися в правових питаннях допомогли користувачам огляд літератури «Знати та відповідати», інформина «Закони для вас», лялькова вистава «Мандрівка до країни Права».
     Бесіда-діалог «Врятуй своє майбутнє» відбулася між учнями 8-х класів ЗОШ №4 та оперуповноваженими відділу кримінальної міліції в справах дітей Липовим Ростиславом Валерійовичем та Гребініченком Олександром Олександровичем. Гості торкнулися питань дитячої злочинності в нашому місті. Сумні приклади з кримінального життя Білої Церква послужили застереженням для школярів. Завершилася зустріч відповідями міліціонерів на запитання учнів та вчителів, адже не так часто доводиться зустрічатися з професіоналами.  А Вікторія Бірюкова, журналіст, і до слова наша бувша читачка, висвітлила захід на сторінках газет «Майдан-Брок» та «Сімя».
     Протягом всього тижня діяла книжкова виставка «Діти. Злочин. Покарання».
     Хочеться сподіватися, що всі заходи допоможуть юним читачам в оволодінні правовими знаннями, допоможуть в складних життєвих ситуаціях.  



вівторок, 4 грудня 2012 р.

Зачаруй мене ніжною українською піснею

Олександр Довженко сказав: “Українська пісня – це геніальна поетична біографія українського народу”.  Пісня – душа народу, його святиня.
Саме пісні була присвячена музична сторінка “Зачаруй мене ніжною українською піснею”, що прозвучала для учнів 8-А та 9-Б класів школи  №11 у читальній залі центральної бібліотеки для дітей.
      “А ще нашу пісню називають солов`їною і кажуть, що саме в українців солов`ї і навчилися співати, – розповідала читачам  методист ЦДБ Тамара Антонівна Шпак, – все життя українця супроводжує пісня: від колиски до самої смерті, й у веселу та у скрутну хвилини.
       Ніжні, ліричні, жартівливі пісні звучали у виконанні Анастасії Костини та Наталки Полтавець, солісток народного вокального ансамблю “Співограй” ЦТДЮ “Соняшник”.  Учасниця проекту “Голос. Діти”, учениця музичної школи №5 (викл. Галина Білогур)  Валерія Хоменко  зачарувала слухачів своїм співом.       “Пісня народжується зі слова, яке проникає в душу кожного з нас, – зазначила ведуча, – тому гарно вплелися в музичну сторінку літературно- музичні композиції та вірші у виконанні Івана і Софії  Савіцьких, Анастасії Василюк, Насті Сліпченко,  Насті Ісаєвої та Євгенії Москальчук,   учасників театральної студії “Пролог” гімназії №1 (кер. Тетяна Яковенко).
      Так само як пісню, український народ любить гумор та жарти. Студійці Дмитро Нарожний та Владислав Тимошенко заволоділи увагою присутніх, читаючи гуморески Павла Глазового.
      Наостанок всі присутні аплодували та підспівували найменшій самодіяльній артистці Настусі  Костині, яка через пісню побажала всім “сто відсотків щастя”.