пʼятниця, 27 лютого 2015 р.

Дзвенить струмочком рідна мова


Вихованню мовної культури та культурі спілкування серед читачів-дітей був присвячений  мовний турнір «Без мови немає народу, як сонця нема без тепла», проведений 26 лютого в Центральній бібліотеці для дітей.
Змагання двох команд шестикласників БЗШ №11, які боролися за звання «Мовні Всезнайки», проходили під гаслом «Грай - розуму добавляй!».  Мовний бій розгорнувся між дівочою командою «Перлина» та хлопчачою «Козаки». Турнір проходив у декілька етапів: він включав в себе мовну розминку, загадкове перетворення, ланцюжок ввічливих слів, фразеологічну показуху. Обидві команди  завзято брали участь в конкурсах «Не заблукай до старості у суржиковому лісі», «Українська філологіня – справжня господиня», «Хто загадку відгадає, логіку той гарну має». Особливо дітей захопив ілюзіон мовної словесності «Мова - диво-інструмент», де вони старанно складали алфавітні пазли, а потім за останніми буквами відкрили для себе ділові прислів’я: «Абетка до мудрості дорога», «Вперта праця все переможе». Змагання команд закінчилося з однаковим рахунком – перемогла дружба!
Учасники були задоволені грою, адже у результаті проведення турніру вони продемонстрували свої знання, ознайомилися із новими надходженнями галузевої літератури, отримали практику злагодженої роботи в команді і вкотре підтвердили думку, що українці – це дійсно розумна нація. Тому після свята усміхнені, розпашілі та щасливі прощалися неохоче, а бібліотекарі запрошували приходити до книгозбірні у будь-який зручний для них час.

вівторок, 24 лютого 2015 р.

Благодійна акція "Книжковий дім відкритий всім"


                                                 

                            Шановні читачі!

Напевно, у вас є рідні або друзі, які живуть на сході України в Луганській чи Донецькій областях. Вони так, як і ви, читають дитячі книжки, газети, журнали. На жаль, в результаті проведення бойових дій в зоні АТО постраждали будівлі й фонди дитячих бібліотек.

Наша бібліотека приєднується до всеукраїнської акції зі збору книг і бібліотечок для читачів-дітей із цих областей, для відновлення дитячих бібліотек, яка отримала назву

«Книжковий дім відкритий всім».

Запрошуємо вас стати учасниками благодійної акції і подарувати книжки дітям, які їх потребують!
Перегляньте, будь ласка, свої книжкові полички, ви обовязково знайдете там декілька вже перечитаних не один раз книжок. Будемо вдячні за подаровані книги, які порадують читачів-дітей зі Сходу України.

Приносьте, будь ласка, книги, журнали, аудіокниги або відео до Центральної бібліотеки для дітей (вул. Леваневського, 55), а звідси вони будуть доставлені до бібліотек для дітей Донбасу.

  Телефон для довідок: 73-0-73 (координатор акції – Олена Андріївна Корнієнко).

Сподіваємося, що ви не залишитесь байдужими і візьмете найактивнішу участь.


понеділок, 23 лютого 2015 р.

Online-конкурс "Моя улюблена книга"


 

Наш юний друже!
Якщо ти зареєстрований в соціальній мережі Вконтакті, а також є активним читачем дитячої бібліотеки, пропонуємо тобі стати online - другом ЦДБ Вконтакті.

Як це зробити? Дуже легко! Авторизуйся на сайті "Вконтакті" за своїми даними, а після цього введи в пошук "Центральна бібліотека для дітей Біла Церква". Долучи до друзів сторінку нашої бібліотеки і слідкуй за різноманітними конкурсами та цікавинками в режимі онлайн.


Увага! Конкурс для тебе!
У тебе є чудова можливість проявити свою фантазію, креативність, оригінальність мислення та отримати за
 це класний приз. Пропонуємо тобі взяти участь  
                         
 в online-конкурсі "Моя улюблена книжка".

Для цього тобі потрібно зовсім небагато: сфотографуватися з улюбленою дитячою книжкою і написати невеличкий відгук про неї (декілька речень), але так , щоб довести своїм одноліткам, що твоя книжка – найкраща в світі!

Конкурс проводиться з 1 до 25 березня 2015 року. Кожен день чекаємо саме на твій постер, саме на твоє фото з коментарями.

Фото переможців будуть опубліковані на нашій сторінці Вконтакті.

 

пʼятниця, 13 лютого 2015 р.

Герої живуть серед нас




     Герої живуть серед нас, в нашому місті, на сусідній вулиці, в сусідньому підїзді… Відкриті, щирі, відверті. Але з поміж нас їх відрізняє інший погляд, інше бачення світу – через призму війни.
     Вони вдруге завітали на зустріч з читачами центральної бібліотеки для дітей, учасники так званої антитерористичної операції, бійці 72-ї Білоцерківської окремої механізованої бригади. Читачі зустрічали їх оплесками та символічними словами «Героям слава!». А потім більше години спілкувалися про події, в яких довелося брати участь захисникам України, про бої під Маріуполем  та Волновахою, про Ізваринський «котел», де кожна дощова крапля була на вагу золота.
     Олександр Іванов  на даний час знаходиться на лікуванні у військовому госпіталі. Начальник радіостанції, молодший сержант із позивним «Отче», з теплотою розповідав шестикласникам БЗШ №11 про дитячі малюнки та обереги, які мужні дорослі чоловіки носять під бронежилетами, та вірять, що вони бережуть їх життя у бою.
     Микола Козаченко – молодший сержант, заступник командира взводу, серед своїх хлопців «Нік», розповів про нелегкі воєнні будні та показав справжню військову карту, яка не раз бувала з ним у бою.
     А Антон Сидоров завітав до бібліотеки зі своєю вірною подругою, гітарою. Антон – кадровий військовий, старший лейтенант, командир розвідувального загону із позивним «Варяг». Багато ночей довелося йому з побратимами провести на ворожій території, часто в бруді та холоді, добуваючи цінну інформацію для української армії. Але окрім дитячих та волонтерських подарунків не раз виручала пісня. Свої авторські пісні Антон подарував слухачам.
     В ході розмови з’ясувалось, що «Нік» та «Отче» були читачами центральної бібліотеки для дітей, але тоді вони були Сашко та Миколка, читали дитячі книжки, писали шкільні реферати, а тепер вони воюють та з теплотою згадують свою бібліотеку. «Варяг» захоплюється книгами в жанрі «фентезі» і навіть на війні знаходив моменти, щоб почитати улюблені твори в електронному варіанті.
     Не пустими словами з вуст цих хлопців були настанови молоді про те, що потрібно гартувати своє тіло, але в першу чергу потрібно гартувати волю, мати моральні устої, любити свою землю, щоб в будь-яку хвилину стати на її захист.   
     Ось такі вони наші земляки, звичайні білоцерківські хлопці, які захищають свої родини, своє місто, свою Батьківщину…
http://www.ato-ubd.org.ua/diyalnist/item/185-zustrich-v-tsentralnii-bibliotetsi-dlia-ditei.html