вівторок, 28 травня 2013 р.

Бібліотечний випускний

Молодший відділ, прощавай, старший з книгою зустрічай!


У кожній бібліотеці є найактивніші читачі. У центральній бібліотеці для дітей найкращими читайликами виявилися учні 4-В класу БЗШ №4 (класовод Ганна Миколаївна Кузан). Ці талановиті діти брали участь у масових заходах, що проходили у бібліотеці, є учасниками самодіяльного лялькового театру “Книга і лялька”, протягом чотирьох років вони вирощували свої власні квіточки у Саду читачів.
       Наступного навчального року школярики підуть до п`ятого класу і, відповідно, перейдуть до старшого відділу ЦДБ. Дуже хотілося зробити для цих розумників щось приємне і незвичне, тому бібліотекарі відділу обслуговування учнів 1-4 класів вирішили влаштувати для своїх читачів бібліотечний випускний.
       28 травня до книгозбірні завітали майбутні п`ятикласники зі своїм класним керівником, а все, що відбувалося далі, стало для читачів справжнім сюрпризом. Зустріч з літературними героями котом Базіліо та лисицею Алісою, веселі конкурси, цікаві вікторини, загадки, ігри викликали у дітей позитивні емоції та захоплення. Із задоволенням відшукували вони свої фотографії на Дошці бібліотечної пошани.       Провідний бібліотекар ЦДБ Катерина Володимирівна Діденко вручила читайликам їх читацькі формуляри і урочисто провела на відділ обслуговування учнів 5-9 класів, де своїх нових читачів зустріли бібліотекарі Марія Яківна Джура, Галина Олександрівна Бондар та Інна Анатоліївна Кабула. Вони провели для дітей екскурсію старшим відділом, розповіли про бібліотечні правила для старшокласників, познайомили з літературною картою Білої Церкви. Вже перше відвідування старшого відділу стало для юних читачів цікавим та корисним, але справжній подив викликала інформація про те, що рідне місто відвідували Тарас Шевченко та Олександр Пушкін.
      Діти призналися, що їм було трошки незвично і страшнувато покидати відділ, де їх завжди зустрічав великий та добрий іграшковий слон, де вони дуже добре знали кожного бібліотекаря, куди можна було прийти і зробити домашнє завдання, розраховуючи на допомогу дорослих. Та доброзичливе ставлення, приємні посмішки, цікава розповідь, як назвали їх діти, “старших” бібліотекарів, зробили свою справу. “А де ставити підпис в читацькому формулярі?”, “А чи є у вас справжні детективи?”, “А як стати членом детективної агенції?”, “А коли можна користуватися комп`ютером?” – на ці та багато інших запитань довелося відповідати Марії Яківні та Галині Олександрівні.
      І яке ж свято без солодкого столу? Читачі смакували святковий торт, веселились і танцювали. Усіх цікавило одне питання: “А чи буде випускний із старшого відділу?”
Немає коментарів:

Дописати коментар