пʼятниця, 27 вересня 2019 р.

Вітальний майданчик


Колектив ЦДБ щиро вітає бібліотекарів з професійним святом духовності, мудрості і знань –  
Всеукраїнським днем бібліотек!

 Бажаємо  вам творчого завзяття, нових успіхів у  благородній праці на теренах розбудови української науки, освіти, культури і духовності, неодмінного зростання читацького попиту на книгу, інформацію, посилення авторитету бібліотечної справи в суспільстві.
  
 Зичимо вам і вашим близьким міцного здоров’я,  благополуччя, достатку у кожній оселі і прихильності долі. Нехай ніколи не покидають Вас почуття Оптимізму, Віри, Надії, Любові.



Цей дивний світ – бібліотека!

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у центральній бібліотеці для дітей відбувся бібліотечний тиждень 
«Цей дивний світ – бібліотека!».

Відкрився тиждень презентацією книжкової виставки «Якщо забракне серцю таємниць…», де відвідувачів частували літературними смаколиками: новими дитячими книгами, виданнями популярних авторів для підлітків.


 В другий день тижня відбувся День дублера «Дивовижна професія». Юні бібліотекарки відчували себе справжніми господинями за бібліотечними кафедрами: впевнено обслуговували читачів, рекомендували одноліткам цікаві книги та періодичні видання,заповнювали облікові форми, вчилися розставляти літературу. Школярки дуже відповідально поставилися до своїх обов’язків, спробували себе в різних видах діяльності.


Третій день тижня порадував наймолодших користувачів театралізованими читаннями під назвою «Диво поряд. Ось воно – книга». Читайлики здійснили екскурсію книгозбірнею, познайомилися з бібліотечним фондом, взяли участь у літературних іграх та вікторинах. Особливо цікаво було першокласникам, адже вони відкрили для себе безмежний світ книжок і журналів. Незвичайною подією для дітей стала лялькова вистава «Нічна пригода в бібліотеці».





Наступного дня працівники книгозбірні «висадились десантом» у БЗШ №11. В шкільному холі бібліотекарі експонували фотовітрину «Ти – читач», де у світлинах відображалися бібліотечні заходи, які проводилися з користувачами, учнями цього навчального закладу. Під час перерв бібліотечні фахівці рекламували книжкові новинки та періодичні видання «Новинки літератури – модні аксесуари», «На хвилинку зупинись – на новинки подивись». 

Школярі взяли участь у літературних вікторинах «Вгадай, хто я», «Якщо мудрий відгадай», акції «Поверни книгу в рідну домівку». Зацікавили дітей інтерактивна гра «Торбинка завдань для читайликів» та гра «Склади пазли».





Приємним сюрпризом для бібліотекарів стали привітання та побажання школярів на адресу бібліотекарів з нагоди професійного свята у вигляді флешмобу «Вітаймо із святом».

  
Протягом тижня увагу читачів привертала виставка світлин найактивніших читачів, які взяли участь у фотоконкурсі «Я+Книга=Любов!», оформлена в холі книгозбірні.


четвер, 26 вересня 2019 р.

Ювіляр вересня


 28 вересня - 90 років від дня народження 
Дмитра Павличка (1929), 
українського поета, перекладача, літературного критика


Дмитро Павличко— провідний український поет, перекладач, визначний громадсько-політичний діяч, батько Соломії Павличко.

У його батька було 5 дітей, вони жили незаможно, але щоб дати освіту своїм дітям, він був змушений працювати на поляків. Початкову освіту здобув у польській школі, де було нелегко: « Мені важко було навчатися у польській школі. Мені вчитель дала читати вірш польською мовою, на що я відповів: «Я українець. Буду читати вірші українською мовою», за це вчитель мене била залізною палкою по моїм долоням та казала: «Нема нації «українець», є нація «русин». І ти є русином, запам’ятай!». 

Вже в 5 класі Дмитро починає писати свої перші вірші у дівочих зошитах. Він писав любовні вірші дівчаткам.

Закінчив філологічний факультет Львівського університету (1953). У 1971—1978 pр. був головним редактором журналу «Всесвіт», де опублікував чимало знакових творів світової літератури.

У 1953 р. вийшла перша збірка поета «Любов і ненависть». Наступного року поет заочно був прийнятий до Спілки письменників CPCR У 1955р. вийшла його збірка «Моя земля».

Важливою віхою у творчому житті Павличка стала поетична збірка «Гранослов» (1968), у якій автор утверджував ідею незнищенності національної культури.

Збірки «Сонети подільської осені» (1973), «Таємниця твого обличчя» (1974, 1979) стали помітним явищем в українській літературі другої половини XX ст.

Дмитро Павличко — автор однієї з найулюбленіших українських пісень «Два кольори».

Перу Дмитра Васильовича  належить також антологія перекладів «Світовий сонет» (1983), сонетів Шекспіра, антології польської, хорватської поезії та багато інших творів.

Особливу сторінку творчості Дмитра Павличка складають його поетичні твори для дітей. Збірка «Плесо», «Де найкраще місце на землі», «Дядько Дощ», казкові поеми «Пригоди кота Мартина» та «Золоторогий олень» . Вони ваблять дітвору щирістю, красою художнього слова та простотою, за якою ховаються зовсім не прості думки.





 



пʼятниця, 20 вересня 2019 р.

Вітальний майданчик



Щиро вітаємо переможця конкурсу  
«Кращий читач літа 2019»
   
Євгена Шерметинського.

  
Бажаємо натхнення, нових творчих успіхів, досягнень та перемог в майбутніх конкурсах!