понеділок, 21 жовтня 2024 р.

Книжковий квітник Зірки Мензатюк

 


Зірка Мензатюк стала відомою завдяки яскравим і захоплюючим дитячим книгам, наповненим веселими пригодами, чарівними персонажами та істинно українськими мотивами.

Перші твори письменниці стали з'являтися в українських журналах ще в шкільні роки авторки, але перша повноцінна книга «Тисяча парасольок» була видана в 1990 році. Наступними побачили світ книги «Мільйон мільонів сестричок», «Як до жабок говорити», «Макове князювання». Все це яскраві і добрі казки для самих маленьких читачів.

Пропонуємо добірку книг «Книжковий квітник Зірки Мензатюк» для маленьких читайликів - дошкільників та учнів початкової школи.

Чарівні слова. Казочки про мову

Можна гратися зі звуками, буквами та словами і при цьому добре засвоювати український правопис. Про незвідані таємниці рідної мови йдеться у казочках про мову від Зірки Мензатюк.

Макове князювання

Збірка оповідань про українські народні свята, впорядкована за календарно-обрядовим принципом. Твори, що увійшли до збірки, в художній формі ознайомлюють читача з традиціями нашого народу, з його споконвічними цінностями.

Зварю тобі борщику

У цій книжечці всі казки не лише веселі й цікаві, але ще й дуже смачні. Бо коли їх читаєш, то слинка котиться. І відразу хочеться разом з Олесею та Івасем, героями цих казок, скуштувати запашного борщу, смачнючих вареників, солодких млинців та інших українських страв, які живуть у казці.

Український квітник

  Авторка розкриває деякі із секретів власного квітника. Мініатюрні есеї ознайомлять дітей з назвами та секретами квітів мальовничої України. Вони надихають до творчості на будь-який смак: спонукають зробити власний квітник, щоденник спостережень, квітковий годинник, альбом фотографій, подарунок у вигляді вишивки, листівки тощо.

Катрусині скарби

Книга знайомить юних читачів з традиційним народним мистецтвом України.

Казочки - куцохвостики

Веселі казки, з яких діти почерпнуть багато пізнавальної інформації – про дні тижня, кольори веселки, ноти, фази місяця, чому Новий Рік починається в січні, і про що свідчать кольори українського прапора. Книга здобула титул «Книга року 2006» в номінації «Дитяче свято» (твори для дошкільнят і молодших школярів).

Сім зірок

Пізнавально-фантазійна історія про сузір’я. Однієї ночі на темному небі познайомилися та подружилися сім зірок. Вони міцно трималися одне за одне і ввечері виходили в небо. І одна маленька зірочка теж захотіла з ними дружити та гуляти нічним небом. Сім зірок прийняли нового друга, і, тримаючись разом, вони утворили незвичний малюнок. Люди дивилися на різні зірки у нічному небі й дивувалися: одні бачили в ньому віз, хтось – вершника, інші – ківш із ручкою…

Сім нот

У цій казці розповідається про сім нот, як вони дружно і весело жили на лінійці нотного стану, кожна на своєму місці. Ноти разом щодня бавилися, співали різні пісні (колядки, веснянки тощо), вистрибували і розважалися. Але одного дня пустотлива нота Ля захотіла трохи повеселитися і, наспівуючи, заховалася у книжковій шафі. Чемні сестрички-ноти намагалися продовжити співати без неї, але в них нічого не виходило… Кумедна і змістовна історія у доступній формі знайомить дітей із основами музичної грамоти, показує місце і значення кожної ноти, допомагає краще запам’ятати їх.

Сім барв

Книжка познайомить дітей  із яскравими кольорами веселки. Одного дня царівни-барви, надягнувши кожна свою сукну певного кольору, помандрували до чудового квітника. Кожна з них побачила та помилувалася квітами і рослинами свого улюбленого кольору. У квітнику було дуже гарно, і царівни-барви залишилися задоволеними. От тільки втомилися вони трохи від цієї прогулянки, до того ж, день видався дуже спекотним, гарячим. І покликали царівни хмарку-білявку, аби та освіжила їх рясним дощиком. Хмарка-білявка погодилася допомогти царівнам, але попросили в них для себе щось особливе. І тоді царівни-барви вирішили подарувати хмарці барвистий віночок. Чудова, спокійна історія покаже, як у небі з’являється веселка.

Як до жабок говорити

Ця книжка про пригоди хлопчика-мрійника Іванка, якого називали чарівним не за те, що він умів робити чудеса всілякі, а тому, що вірив у них. Разом із ним можна навчитися говорити до жабок, равликів, ластівок та інших істот, зрозуміти чому долиною цвіте бузьків вогонь, ведмежа цибуля та заяча конюшина.

Зелені чари

Книга знайомить юних читачів зі знаними та  маловідомими рослинами України, їхніми чарівними й реальними властивостями, а також розповідає про пов’язані з ними легенди, повір’я та народні звичаї.

Немає коментарів:

Дописати коментар