2 квітня мешканці планети одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом. Блакитний колір і пазли є символами цього дня.
Поруч з нами живуть незвичайні діти, їх називають «дітьми дощу». Вони грають з предметами не так, як більшість малюків, вони радіють іншому. Для них не існує норм і правил, звичних для нас, їм незрозуміло і нецікаво те, що роблять звичайні дівчатка та хлопчики. У них свій, закритий для сторонніх світ, але їм дуже потрібні допомога, підтримка та розуміння.
Раніше говорили про 1 дитину зі 100, тепер кажуть про 1 із 88, і навіть одну із 65, яка має цей розлад. В Україні офіційно зареєстровано понад 4 тисячі людей із аутизмом, але насправді таких людей набагато більше.
Людям із цим розладом дуже важко спілкуватися з іншими людьми. Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються у дітей до 3-х років, і якщо батьки і лікарі їх вчасно помітять, то такій людині можна допомогти втримати зв’язок зі світом. До того ж, інтелект аутистів не завжди понижений, дуже часто такі люди проявляють хороші, а подекуди і виняткові здібності у певних сферах.
Пропонуємо добірку книг «Діти дощу»
Стефано Вікарі «У нас дитина з аутизмом. Допомога сім'ям із дітьми з аутизмом. Практичні рекомендації для батьків і педагогів»
Використовуючи досвід лікарні Bambino Gesù в Римі та дослідження численних науково-дослідних центрів Італії, автор намагається пояснити природу розладів аутистичного спектра, дає слушні поради і, головне, — надію на те, що багато які з порушень можна скоригувати, покращити поведінку дитини й адаптувати її до соціуму. Автор стверджує, що не слід впадати у відчай: аутизм — це не вирок. Дитина з аутизмом завдяки належній терапії із часом зможе нормально взаємодіяти з іншими людьми, здобути освіту, працювати та створити сім’ю.
Н. А. Ярмола «Поради батькам і педагогам. Діти дощу. Діти з розладами аутистичного спектра»
Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей з розладами аутистичного спектра. Автори надають важливу інформацію про аутизм, розповідають про особливості розвитку дитини з РАС, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.
Надія Степула «Петрик і фонтани»
Перша в Україні дитяча книжка, що розповідає про аутизм. У ній є прості і зрозумілі пояснення про те, що таке аутизм, чому люди з аутизмом поводяться інакше, як дружити з хлопчиками та дівчатками, які мають аутизм. Головні герої оповідання – Петрик і Матильда. У них багато спільного, вони люблять гратися і дізнаватися нове, але є й відмінності: у Петрика аутизм, тому він по-іншому сприймає навколишній світ, дещо повільніше розмовляє та проявляє емоції. Познайомившись із хлопчиком, Матильда розуміє: "Ми можемо бавитися разом, просто не так, як я звикла, але так само весело!"
Олена Осмоловська «Сонце в озері твоєму»
Казка про любов і добро, про віру в дива та сприйняття людей, які чимось відрізняються від більшості. Головні герої – Аїда, дівчинка з синдромом Дауна (дитина Сонця) та Анатолій, хлопчик з аутизмом (дитина Дощу)., діляться з нами своїми мріями та враженнями. Книга закликає привернути увагу до проблем таких людей і показати дивовижну крихкість суспільної стандартності та непривабливість існуючого становища.
Марк Лівін «Рікі та дороги»
Чотирнадцятирічний Матвій – хлопчик із синдромом Асперґера (різновид аутизму) – втікає до лісу, щоб знайти себе. Прагнучи порозумітися з власним «я», він розповідає про свої почуття, сім’ю, світ, який водночас розбився на друзки, як тарілка. І про неймовірного друга – рудого собаку із чорною лапкою, купою історій і специфічним почуттям гумору. Розповідає про свої вподобання і тривоги… Це важлива і вкрай потрібна книжка про вміння приймати інакшість людей і про любов. Книжка про усвідомлений біль і неусвідомлені страхи, про раз і назавжди визначені правила і про час, коли їх варто порушити.
Немає коментарів:
Дописати коментар