вівторок, 1 квітня 2025 р.

Ювіляр квітня Ганс Крістіан Андерсен


 

2 квітня — 220 років від дня народження

Ганса Крістіана Андерсена (1805–1875), 

данського письменника-казкаря


 

Данський письменник Ганс Крістіан Андерсен - один з найвідоміших казкарів світу. Майбутній письменник народився в невеликому містечку Оденсе. Свою першу казку під назвою «Сальна свічка» він  написав ще під час навчання в школі. Цей рукопис історики знайшли в архіві його рідного міста.

Фразу «Жити - значить подорожувати» Г. К. Андерсена взяли на озброєння тисячі сучасних туристичних агенцій. Казкар був одержимий подорожами. Загалом він зробив 29 великих подорожей, що на ті часи здавалося майже неймовірним.

Творчість Андерсена вперше отримала визнання в 1829 році, коли вийшло оповідання «Прогулянки від Хольмен-каналу до східного мису острова Амагер». Автор дебютував як представник течії прогресивних романтиків. Молодий письменник отримав грант від короля, який дав йому змогу подорожувати Європою та розвивати творчість. У 1835 році Андерсен почав створювати казки.

 


Загалом творча спадщина Андерсена охоплює поеми, п'єси, нариси, романи, книги подорожні нотатки тощо. Однак найбільшу популярність він здобув як автор казок та історій, написавши 24 збірки протягом 1835–1872 років. Біографи Андерсена нарахували 212 казок, 28 саг, 6 романів та 6 інших прозових творів, 51 п'єсу, 25 подорожніх книжок, 4 біографії, 6 автобіографічних публікацій, 42 статті, листи та інші речі, 7 сатирично-гумористичних оповідок, 8 поем, 1024 вірші та 37 брошур данського письменника.




Серед найвідоміших казок Ганса Андерсена  «Принцеса на горошині»,  «Русалонька», «Стійкий олов’яний солдатик», «Соловей», «Гидке каченя», «Снігова королева», «Дівчинка з сірниками» та багато інших. 

          Його твори стали культурним надбанням світу й увійшли до дитячих книг народів різних куточків землі. Практично кожен його твір – це унікальна та чарівна історія. З першої ж сторінки казок автор переносить маленьких читачів в далекі світи, змушує фантазувати, міркувати та мріяти.

 






 
 



 





Немає коментарів:

Дописати коментар