середа, 28 лютого 2024 р.

Інтелектуальна мозаїка «Незвичайний погляд на звичайні речі»

         


       У світі існує чимало винаходів і відкриттів, авторами яких стали діти. Більшість цих відкриттів уже використовуються в нашому повсякденному житті. Шрифт Брайля, пластилін, хутрові навушники, зубна щітка для космонавтів, ласти, іграшкова вантажівка, фруктове морозиво, льодяники від гикавки та багато-багато чого ще винайшли саме діти.

       28 лютого в ЦДБ зібралися члени клубу «Юні чомучки», які стали учасниками інтелектуальної мозаїки «Незвичайний погляд на звичайні речі».

      

Захід розпочався відеопрезентацією «Що винайшли діти?».  Юні читайлики уважно переглянули відеосюжет, з якого дізналися, що в світі щорічно відзначається День дитячих винаходів (17 січня) та що датою цього свята обраний день народження відомого американського політика Бенджаміна Франкліна, який з дитинства був дуже допитливим і в 12 років винайшов ласти для плавання, а в 15-річному віці подарував світові ще одну корисну річ – крісло-гойдалку.


           
Бібліотекарки Олена Корнієнко та Лариса Олійник коментували слайди презентації, розповідаючи цікаві історії та називаючи імена видатних дітей-винахідників:  11-річного американця Френка Эпперсона, що був відкривачем рецепту «фруктового льоду», 15-річного канадця  Жозефа-Армана Бомбардьє, який зібрав перший снігохід, 15-річного француза Луї Брайля, що розробив шрифт для сліпих, 16-річного Джона Ніссена з Айови, який придумав прототип спортивного батута та інших.

Зацікавила юних чомучок інформаційна сторінка «Вісім винаходів від українських школярів, які підкорили світ»: робот-помічник для людей з інвалідністю (Володимир Петрина); бандаж, який замінює МРТ (Сергій Дівянін); електронні окуляри для незрячих (Ігор Шибка); підвіс для безпечного транспортування поранених (Анастасія Лівочка); біогенна утилізація поліетилену (Катерина Малкіна); пристрій для відстеження перешкод для безпілотників (Максим Шумаков); безпечна утилізація шин (Данило Коваленко); папір з опалого листя (Валентин Фречка).

Під час заходу діти взяти активну участь в ерудит-конкурсі «Цікаво про буденне», вікторині «Так це ж винахід!», грі «Так чи ні», розгадали кросворд «Помагайчики». Працюючи з анаграмами, відгадували назви винаходів, пояснювали їх значення та те, як саме вони покращують життя людини.






 

вівторок, 27 лютого 2024 р.

Зустріч з письменницею-краянкою Галиною Невінчаною

        27 лютого для читачів, п’ятикласників гімназії-початкової школи №11, працівники ЦДБ організували зустріч з письменницею-краянкою Галиною Вікторівною Невінчаною.




 

Розпочинаючи творчу зустріч, бібліотекарка Тетяна Бєлєнька представила школярам місцеву письменницю, художницю, журналістку, членкиню Національної спілки письменників України, лавреатку міської літературно-мистецької премії ім. І. Нечуя-Левицького. Із розповіді пані Тетяни діти дізналися багато цікавих фактів про життєвий та творчий шлях Галини Невінчаної, яка працювала кореспондентом білоцерківської газети «Юр'ївська земля», редактором дитячого видання товариства Червоного Хреста «Місія добра», тижневика «Міська газета». Друкувалася в білоцерківських періодичних виданнях: «Новини Надросся», «Новини Київщини», «Замкова гора», «Копєйка», «Сім'я», «Тема», «Громадська думка». Як дизайнерка та ілюстраторка працювала художнім редактором журналу «Біла Церква вчора, сьогодні, завтра», була автором розробки оформлення книжок для видавництва «Зелений пес», а також проілюструвала понад три десятки книжок білоцерківських авторів.



 

Надалі слово взяла сама письменниця, вона майстерно провела інтерактивний діалог з гімназистами. Людина творча, ініціативна та креативна,  Галина Невінчана зацікавила читачів своїми книгами «Модестова наука або Де чатує небезпека» (1і 2 сезонами).

Вигаданий письменницею персонаж, мудрий домовик Модест, разом зі своїми компаньйонами, вчить дітей безпечній поведінці тоді, коли вони залишаються вдома без нагляду дорослих. Двоє гіперактивних дітлахів Оленка та Івась наче випробовують міцність нервів справжнього господаря будинку, роблячи все, що в жодному разі робити не можна.


 

 «Всі небезпечні ситуації, які трапляються з героями книги, реальні. Просто ми ніколи не задумуємося про наслідки легковажного поводження з побутовими електроприладами, інструментами, механізмами. А ціна цій легковажності – здоров'я, а то й взагалі життя», – розповідала присутній дітворі авторка.

         Галина Вікторівна вразила учнів своїм баченням створення літературних образів та зарядила життєвим позитивом. Під час зустрічей було і живе спілкування з письменницею, і читання авторкою найцікавіших уривків з власних творів. Діти із захопленням слухали розповіді письменниці та з неменшим задоволенням ставили запитання та отримували на них відповіді.


 

На згадку про зустріч відбулася традиційна фотосесія, на ім’я пані Галини лунали найщиріші побажання творчої наснаги та успіхів на письменницькій ниві. 



 

понеділок, 26 лютого 2024 р.

«І ніхто, і ніколи нас не вирве з цієї землі» (до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя)

 


26 лютого 2024 року Україна відзначає 10 років початку спротиву окупації Криму та початку війни, яку розгорнула Росія проти України. Ця пам’ятна дата встановлена 2020 року Указом Президента України № 58 на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. Цей день покликаний згадати та вшанувати мужність тисячі жителів Кримського півострова, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг на підтримку територіальної цілісності України. А також всіх, хто продовжував і продовжує чинити опір окупантам на півострові. Адже боротьба триває.

До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя в ЦДБ оформлена книжково-ілюстративна виставка «І ніхто, і ніколи нас не вирве з цієї землі», біля якої бібліотекарки проводять бесіди та огляди літератури.