пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

Літературна п’ятниця «Найвидатніший казкар світу»

 


Ювілейній даті від дня народження відомого данського письменника-казкаря, великого мрійника та фантазера Ганса Крістіана Андерсена була присвячена літературна п’ятниця, яка відбулася в гімназії-початковій школі №11 для читачів, учнів 3-В класу.


 

Бібліотекарка Вікторія Нода на тлі презентації «Казкар століть» розповіла дітям цікаві факти з життя та творчості всесвітньо відомого письменника, який зумів через усе своє життя пронести дитячу закоханість у таємничий світ казки й щедро поділитися цим зі своїми читачами.


 

Чимало цікавого діти дізналися про розмаїття казок Андерсена з  огляду книжкової виставки-присвячення «Чарівник країни дитинства».


 

Під час проведення заходу діти склали та відтворили ланцюжок подій в казках автора «Гидке каченя», «Снігова королева», «Русалонька», «Принцеса на горошині», відповіли на запитання вікторин «Впізнай героя за описом», «Відгадай казку за малюнком», «ТАК чи НІ», виконали завдання «Зайве слово», склали з пазлів зображення обкладинок книжок «Кресало» та «Снігова королева», поділилися враженнями про свої улюблені твори казкаря.


 




четвер, 3 квітня 2025 р.

Зустріч читачів ЦДБ з місцевим письменником-гумористомВіктором Євтушенком

            Третього квітня читачі ЦДБ  гучно та весело відсвяткували  День сміху в бібліотеці, бо в цей день відбулася надзвичайно цікава зустріч семикласників гімназії-початкової школи №11 з місцевим харизматичним гумористом, майстром іронії та неочікуваних жартів Віктором Євтушенком, який створив в книгозбірні атмосферу легкості та гарного настрою.


 

Віктор Арсенійович – відомий український письменник, член Національної спілки письменників України, президент Міжнародного фонду ім. Павла Глазового, лавреат багатьох Всеукраїнських конкурсів та фестивалів гумору і сатири.


 

Пише гуморески, вірші та прозу. Має звання професіонального сміхотворця України, заслуженого артиста естрадного мистецтва.

Митець розповів цікаві факти з  свого життя, поділився спогадами про дитинство, навчання в спортивному інтернаті, а також про перші спроби написання віршів, дотепно відповідав на численні запитання школярів.

 Віктор Арсенійович веселив дітей своїми кращими гумористичними творами, які зібрав в збірці «Тисяча і один жарт». Протягом години  присутні насолоджувалися тонким гумором та несподіваними жартами автора. Комічні життєві ситуації, зображені в його творах у беззлобно-добродушному, жартівливому тоні, викликали  у глядачів сміх до сліз.

Сюрприз для гостя підготували і читачі книгозбірні  - учасники майстерні художнього слова «Натхнення» школи мистецтв  ім. Якова Яциневича (керівник Лариса Приходько). У виконанні студійців Катерини Гудзяк, Ольги Торбенко,  Поліни Левощенко, Валерії Канівець, Артема Дриня  звучали дотепні  гуморески «Ас велосипедист», «У окуліста», «Не може бути», «Бойова мама», «Бумеранг», «Вибухонебезпечний», «Причіплива хвороба». З вуст таланових читців і декламаторів євтушенківські жарти летіли, як феєрверки, а сміх був найкращим саундтреком!


 



Під час зустрічі Віктор Євтушенко познайомив гімназистів також  і з своїми прозовими творами: повістями «Юрась», «Коронавірус», «Відьмак»,  «Старими казками на новий лад». Автор презентував учням книжку «Відрядження в пекло».  Підлітки завмерли, почувши зворушливу історію, що пережив  письменник під час короткочасного перебування у полоні рашистів , що стало основою для написання книги.

Наприкінці заходу присутні подякували майстру слова за творчість, за зустріч і, звичайно ж, за  можливість щиро посміятися!


 


середа, 2 квітня 2025 р.

Незламні ворота до столиці

         Три роки тому, 2 квітня 2022 року, Київська область була повністю звільнена від російських військ. Звільнення Київщини  стало ключовою подією перших місяців повномасштабної війни, яка зламала плани окупантів  - захопити столицю за 3-5 днів. Збройні сили України та добровольці територіальної оборони відстояли Київ та дали потужну відсіч ворогу.

До 3-ї річниці визволення Київщини фахівчині  ЦДБ провели патріотичну годину «Незламні ворота до столиці» для читачів - семикласників гімназії - початкової школи №4.

На початку заходу учні  переглянули відеосюжет «Хроніка подій окупації та визволення Київщини»,  який нагадав перебіг подій та головні битви за Київщину, висвітлив переломний момент в битві за ворота столиці – бої за плацдарм біля села Мощун, а також відобразив  трагічні сторінки та наслідки окупації: розстріли цивільних, викрадення людей, тортури, мародерство, порушення всіх можливих законів і звичаїв ведення війни.


 

Із розповіді бібліотекарки Антоніни Даценко  школярі дізналися, що військові дії на Київщині тривали 38 діб, що  під окупацією опинилися 15 територіальних громад Вишгородського, Бучанського та Броварського районів – це 270 населених пунктів області, що населені пункти Ірпінь, Буча, Гостомель  стали форпостом Києва.

Вразили підлітків цифри, які озвучила пані Антоніна – в Київській області загинуло близько 1400 мирних жителів, з них 714 були закатовані, внаслідок бойових дій було пошкоджено понад 26 тисяч житлових будинків, з них 5 тисяч – зруйновані повністю.

Перегляд презентації «Вони віддали свої життя за визволення Київщини» познайомив гімназистів із полеглими Героями України   Валерієм Чибінєєвим, Олександром Марченком, Геннадієм Матуляком, Сергієм Васічем, Миколою Кравченком, Володимиром Ковальським, Тарасом Ковалем, Володимиром Карасьовим, Максимом Левіним та багатьма іншими мужніми людьми, що стали на захист країни. 


Пам'ять загиблих військових при визволенні міст і селищ Київщини, а також цивільних українців, які загинули під час окупації, присутні на заході вшанували хвилиною мовчання.




 

Наприкінці заходу користувачі мали  змогу ознайомитися з літературою, яка була представлена книжково-ілюстративній виставці «Незламні ворота до столиці».


 




Міжнародний день дитячої книги

 


2 квітня в світі святкується Міжнародний день дитячої книги. Цей день привертає увагу дітей та дорослих до того, яку важливу роль відіграють книги в житті юних читачів. Вони відкривають дітлахам двері у великий та незнайомий світ, знайомлять з невідомими раніше істотами, розкривають таємниці життя, сприяють становленню особистості. Свято відзначається в день народження всесвітньо відомого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

Ідея виокремити спеціальний день для популяризації книги серед юних читачів належить німецькій письменниці, авторці творів для дітей та активній громадській діячці – Еллі Лепман. Саме вона є засновницею Міжнародної ради з дитячої книги, за рішенням якої у 1967 році було впроваджено День дитячої книги. З перших днів це рішення було позитивно сприйняте в різних куточках світу, а свято відразу набуло всесвітнього значення.

Елла Лепман виступала за створення окремої нагороди, щось на кшталт Нобелівської премії, тільки в галузі дитячої літератури. Так з’явилася Міжнародна премія - Золота медаль імені Г.К. Андерсена. Нагородою вшановують найкращих авторів та ілюстраторів дитячих книжок.  

Шановні наші читачі! Вітаємо з Міжнародним днем дитячої книги! Цікавих, яскравих і незвичайних книг вам! Бажаємо, щоб читання приносило задоволення та приємні враження!