пʼятниця, 28 квітня 2017 р.



Вітаємо нашу читачку
 Марію Бондарець, 
переможницю конкурсу читців на краще виконання віршів Анатолія Кульчицького  «Клич душі».


 Бажаємо творчого зростання, вдалих виступів та  
перемоги в нових конкурсах!

четвер, 27 квітня 2017 р.

Година захоплюючих історій «Які тварини оселились на гербах?»



27 квітня члени клубу «Юні чомучки» стали учасниками години захоплюючих історій 
«Які тварини оселились на гербах?».


Бібліотекар Людмила Романович розповіла маленьким читачам про спеціальну історичну дисципліну - геральдику (гербознавство), історію виникнення та розвиток гербової традиції, детально зупинилася на геральдичних символах, на яких зображені численні представники тваринного світу що  відображають ті чи інші якості власників герба.

Малюки дізналися, що на гербах таких міст нашої країни, як Кропивницький, Черкаси, Дружківка, Лисичанськ, Щолкіне, Верхньодніпровськ, Жмеринка, Сєвєродонецьк, Горлівка, Вовчанськ, Словянськ та інших присутні тварини або птахи. Лев, собака, змія, кінь, ховрах, лелека, вовк, орел, лисиця, бик  найчастіше використовуються в українській геральдиці.

Згодом учасники заходу розділилися на чотири родини, представляючи візитні картки – герби «Лев», «Вовк», «Олень», «Ведмідь» та розповідаючи цікаві історії про населені пункти, на гербах яких оселилися ці тварини.


Члени клубу  уважно слухали поетичні рядки, дружньо відгадували загадки  про геральдичні символи, а наприкінці заходу захопилися створюванням особистих гербів-малюнків із зображенням тварин.







«Екологічні проблеми України»



26 квітня трагічний та пам’ятний день для України. 
Після Чорнобильського лиха як ніколи гостро постала проблема екології. Тож невипадково саме в цей день у центральній бібліотеці для дітей відбувся День інформації «Екологічні проблеми України».


Розпочався день спогадами про героїв Чорнобиля та вшануванням їх пам’яті.


В читальній залі обслуговування читачів – учнів 5-9-х класів працівники книгозбірні оформили книжково-ілюстративну виставку «Збережемо Землю разом».


Протягом дня біля неї проводилася низка заходів: екологічна бесіда «Увійди в природу другом», година цікавих повідомлень «Тиша тишу по імені кличе» (про заповідні місця України), бібліографічний огляд літератури «Від екології довкілля до екології душі», перегляд відеоролика «Екологічні проблеми України» (https://www.youtube.com/watch?v=STTLrmA8wqo), який роз’яснював підліткам сучасну екологічну ситуацію нашої країни.



Родзинкою дня став візит юних артистів зразкового лялькового театру «Фантазія» (кер. Катерина Громадська), що діє при ЦТДЮ «Соняшник».



Із великим задоволенням учні 5-А класу БЗШ № 4 
(кл. кер. Т. М. Корнєва) взяли участь у вікторині «Екологічні секрети» та подивилися виставу «Казка про блакитну Рось» у виконанні Влада Кніфута, Катерини Мишко, Афіни Козак, Єлизавети Фіялки, Дар’ї Однорог, Вікторії Ходаківської, Марії Шерстюк.




Бібліотекарі впевнені, що їхні читачі ознайомилися з основами екологічної культури і сьогодні без потреби не зірвуть квітку, не зрубають ялинку, не візьмуть в руки пташеня, якщо поруч кружляють стурбовані «батьки», не будуть знущатися над безхатніми звірятками та не викинуть своїх домашніх тварин за двері...

вівторок, 18 квітня 2017 р.

18 квітня — Міжнародний день пам’ятників і історичних місць



Із завоюванням Україною незалежності особливо гостро постало питання збереження пам’ятників національної історії та культури. 23 серпня 1999 року вийшов Указ Президента України про встановлення  «Дня пам’ятників історії та культури». Свято відзначають  щорічно 18 квітня — у Міжнародний день пам’ятників і визначних пам’яток.

Людина, яка не усвідомлює цінності пам’ятників, історичних місць й заповідних зон, має мертву душу, адже її ніщо не пов’язує з рідною історією та культурою.

Звичайно в цей день згадують про те, що кожна країна – це своя багата історія та культура. Кожна епоха залишає нам у спадщину якусь пам’ятку, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію, що, можливо, докорінно змінила життя держави, про певну визначну постать, що так чи інакше вплинула на становлення й розвиток країни.

Нині в Україні налічується 1399 міст і селищ і понад 8 тисяч сіл із цінною історико-архітектурною спадщиною (тільки у Києві на державному обліку перебуває 675 пам’ятників, з яких 390 національного значення), а два комплекси — собор Святої Софії та КиєвоПечерська лавра — занесені ЮНЕСКО до Списку світової спадщини.


Шановні друзі!

В цей день запрошуємо вас у віртуальну подорож рідним містом «Біла Церква – Forever!».


Подорожуйте тихими й привітними вуличками та широкими проспектами улюбленого міста та ближче знайомтеся з багатою та витонченою архітектурою Білоцерківських храмів і церков, видатними пам’ятками історії та мистецтва, милуйтеся ними, доторкніться до минулого.


У нашому історичному  місті потрібно не просто гуляти його алеями, тут дуже важливо уважно придивлятися до кожної деталі, вдихати запах міського ранку в дендропарку «Олександрія», стояти годинами на Замковій горі - високому скелястому березі річки Рось, торкнутися рукою до почорнілих від часу стін Преображенського кафедрального собору або Микільської церкви (зведеної Іваном Мазепою), будинку органної та камерної музики або торгових рядів - БРУМ…

    Білу Церкву можна пізнавати лише в зіткненні із власною душею та думками. І тоді вона розкриє всі свої давні таємниці, які багато років зберігалися між кладкою міських стін.