вівторок, 18 квітня 2017 р.

18 квітня — Міжнародний день пам’ятників і історичних місцьІз завоюванням Україною незалежності особливо гостро постало питання збереження пам’ятників національної історії та культури. 23 серпня 1999 року вийшов Указ Президента України про встановлення  «Дня пам’ятників історії та культури». Свято відзначають  щорічно 18 квітня — у Міжнародний день пам’ятників і визначних пам’яток.

Людина, яка не усвідомлює цінності пам’ятників, історичних місць й заповідних зон, має мертву душу, адже її ніщо не пов’язує з рідною історією та культурою.

Звичайно в цей день згадують про те, що кожна країна – це своя багата історія та культура. Кожна епоха залишає нам у спадщину якусь пам’ятку, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію, що, можливо, докорінно змінила життя держави, про певну визначну постать, що так чи інакше вплинула на становлення й розвиток країни.

Нині в Україні налічується 1399 міст і селищ і понад 8 тисяч сіл із цінною історико-архітектурною спадщиною (тільки у Києві на державному обліку перебуває 675 пам’ятників, з яких 390 національного значення), а два комплекси — собор Святої Софії та КиєвоПечерська лавра — занесені ЮНЕСКО до Списку світової спадщини.


Шановні друзі!

В цей день запрошуємо вас у віртуальну подорож рідним містом «Біла Церква – Forever!».


Подорожуйте тихими й привітними вуличками та широкими проспектами улюбленого міста та ближче знайомтеся з багатою та витонченою архітектурою Білоцерківських храмів і церков, видатними пам’ятками історії та мистецтва, милуйтеся ними, доторкніться до минулого.


У нашому історичному  місті потрібно не просто гуляти його алеями, тут дуже важливо уважно придивлятися до кожної деталі, вдихати запах міського ранку в дендропарку «Олександрія», стояти годинами на Замковій горі - високому скелястому березі річки Рось, торкнутися рукою до почорнілих від часу стін Преображенського кафедрального собору або Микільської церкви (зведеної Іваном Мазепою), будинку органної та камерної музики або торгових рядів - БРУМ…

    Білу Церкву можна пізнавати лише в зіткненні із власною душею та думками. І тоді вона розкриє всі свої давні таємниці, які багато років зберігалися між кладкою міських стін.


Немає коментарів:

Дописати коментар