пʼятниця, 27 грудня 2019 р.

«Лісовим казкам» Оксани Іваненко – 85 років


Оксана Іваненко займає почесне місце серед найвидатніших казкарів української дитячої літератури. Кілька десятків  казок написала письменниця для дітей. 
 Її твори допомагають пізнавати життя, розуміти красу рідної природи.

Цього року «Лісові казки» письменниці відзначають ювілейну дату – 85 років з дня виходу на широкий загал дитячої аудиторії. Цій події була присвячена літературна п’ятниця, яка відбулася 27 грудня.

Бібліотекарка Катерина Діденко познайомила першокласників БЗШ №4 з цікавими та повчальними казковими історіями зі збірки авторки. Маленькі читайлики із задоволенням мандрували творами Оксани Іваненко, захоплювались пригодами мешканців лісу.



Діти дізналися про те, чим харчуються білки,  як організовують бджілки свою роботу у вулику та під час збирання нектару, які звички мають джмелі, як розмножуються кульбабки, із чого виростають молоді дубочки тощо. 


Малеча активно відповідала на запитання вікторини «Вгадай, з якої я казки» а також із задоволення розв’язувала кросворд «Мешканці лісу» за творчістю письменниці.

четвер, 26 грудня 2019 р.

Цікаві факти про книги, письменників, бібліотеки


В Україні запрацювала дитяча онлайн-бібліотека книжок шрифтом Брайля


В Україні запустили онлайн-бібліотеку дитячих книг шрифтом Брайля. Книги можна замовити для тимчасового користування безкоштовно.

Пересилання книг оплачується організаторами, крім цього присутня опція відправлення секограмою
на сайті проекту http://brailem.com/.

Книги шрифтом Брайля можуть замовити як приватні особи, так і компанії та організації. Наразі література на сайті поділена на три категорії: для дітей дошкільного, молодшого шкільного та середнього шкільного віку.

Більшу частину бібліотеки складають казки, оповідання та романи українських письменників, проте в колекції є і твори зарубіжних авторів.

Проєкт реалізували Фонд сім’ї Нечитайло та МБФ Здоров’я майбутнього.

Видання стало частиною проєкту, представленого у трьох форматах: книжки-комікси для камерної взаємодії, постерів для інтеграції в освітні й інклюзивні музейні програми та гіпсових рельєфів з аудіосупроводом для подання в виставковому просторі.

вівторок, 24 грудня 2019 р.

Новий рік у країнах світу


Кожен рік ми з нетерпінням чекаємо різдвяно-новорічні свята з веселими іграми, танцями, співами й усілякими несподіванками, сюрпризами та зустріччю з добрим чарівником, який приносить подарунки. Щедрими на подарунки завжди були Святий Миколай, Дід Мороз або Санта-Клаус. Вони  вже багато століть мандрують по Землі, обдаровуючи слухняних малюків. Але не у всіх країнах до них приходить сивочолий старий. Адже у багатьох народів існують свої традиції.

Про все це дізналися другокласники БЗШ №4 із літературного пазла «Новий рік у країнах світу», який для них провели працівники ЦДБ.


У святкову подорож відправилися дітлахи, переглядаючи презентацію «Новий рік крокує по планеті».

Першим головним персонажем, з яким зустрілися діти, був Санта-Клаус — веселий дідусь з білою бородою та в червоному жупані з червоним капелюхом, який літає у повітрі на казкових оленях та потрапляє через димарі до будинків, щоб дарувати дітям і дорослим подарунки. 

Бібліотекарка Ірина Вернидуб розповіла учням, що Санту придумав у 1823 році поет Клемент Кларк Мур,  у поемі «Ніч перед Різдвом» він зобразив Санта-Клауса життєрадісним немолодим ельфом, а також запряг у його сані північних оленів, а сучасний образ всесвітньовідомого Санта-Клауса створила компаніїя Кока-Кола.


Діти побачили на слайдах та почули від бібліотекарів багато цікавинок про казкових дідів: Йоулупуккі, що  мешкає в Фінляндії та скандинавських країнах, його зображують у шкурі цапа або у візку на козлах, французького дідка Пер- Ноеля, китайського Шань Дань Лаожена, італійського Баббо-Натале та трьох кубинських персонажів Вальтасара, Гаспара й Мельхіора. 

Читайлики теж підготувалися до свята. Вони прочитали віршики, присвячені зимовим святам, за що отримали солодкі призи.

неділя, 22 грудня 2019 р.

Варвара-рукодільниця своїм талантом нас одарувала


Ланцюжок зимових свят в ЦДБ продовжується…

22 грудня в центральній бібліотеці для дітей відбулося родинне свято «Варвара-рукодільниця своїм талантом нас одарувала» для вихованців гуртка рукомистецтва «Креатив» ЦТДЮ «Соняшник» та членів їх родин.

Читальна зала ЦДБ була прикрашена оригінальними прикрасами - авторськими роботами гуртківців. Відвідувачі книгозбірні милувалися картинами, букетами квітів, жіночими прикрасами, декоративними новорічними атрибутами, посудом, елементами інтер’єру, іграшками,  майстерно зробленими в техніці бісероплетіння, вишивки бісером, шовковими стрічками тощо.


Презентувала виставку дитячих творчих робіт її керівник Ірина Дудчик. Майстриня привітала всіх присутніх з зимовими святами та побажала рукодільницям та рукомитцям невичерпного творчого натхнення, впевненості у власних силах, вміння бачити, любити, творити прекрасне й отримувати від цього задоволення.

З презентації «Школа рукомистецтва «Креатив»  учасники заходу дізналися про досягнення маленьких майстрів, переможців міських та обласних конкурсів та плани на майбутнє.

А потім почалося справжнє свято дитячих талантів. Дівчатка та хлопчики читали вірші, співали пісень, грали на музичних інструментах, танцювали.



Працівники книгозбірні захопили дітей веселими іграми, конкурсами та вікторинами «Передай мишку», «Загадкова скринька», «Вгадай казкового персонажа», «Весела гімнастика», «Що в мішку?», «Новорічна мішура». 


 Наприкінці заходу дітей чекали приємні сюрпризи – солодкий стіл та новорічні подарунки.