понеділок, 9 грудня 2019 р.

Книжкові новинки




Мензатюк З. Дике літо в Криму : пригодницька повість / Зірка Мензатюк. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 192 с.

«Дике літо в Криму» – гостросюжетна повість про літні канікули на кримському узбережжі, про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками. Оселившись у наметі на дикому березі моря, допитлива п’ятикласниця зіткнеться з несподіваними небезпеками й загадками, втраплятиме у моторошні пастки. Та найбільшою таємницею стане коштовний срібний пояс, схований 1944 року, коли татарів насильно вивозили з рідного Криму. Однак Наталочка та її нові друзі ще не знають, що цю реліквію розшукують не тільки вони...
Рутківський В. Сторожова застава : повість із життя Київської Русі / Володимир Рутківський. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018.– 302 с.
Звичайний український школяр Вітько Бубненко з села Воронівка вирішує більше довідатися про історію рідного краю. Він та його друзі звертають увагу на таємничу печеру в Чортовому Яру – й унаслідок загадкового випадку Вітько опиняється в 1097 році, там, де колись проходила межа між землями русичів та половців. Він знайомиться з українськими героями Ільком, Олешком, Добринею й навіть з самим Володимиром Мономахом. Невдовзі Вітько стає свідком та учасником небезпечних захопливих пригод і героїчних подій.
Сіс П. Стіна. Як я виростав за залізною завісою / Петр Сіс. – К. : Видавництво коміксів, 2018. – 54 с.
«Стіна» —твір чеського художника і письменника Петра Сіса, який живе в Америці. Унікальна книжка, що наближає до малих читачів та їх батьків 1948–1989 роки, часи комунізму й соціалізму, коли за залізною завісою у Чехословаччині жили, працювали і мріяли звичайні люди.
Стіна, яка довгі роки розділяла Берлін і цілу Європу, - на щастя, вже тільки спогад. але деякі спогади потрібно зберігати. Як повідомлення про минуле. Як попередження на майбутнє. Хоча одна стіна впала, інші лишилися, виникають нові. у всьому світі. В Ізраїлі, в Кореї чи на Мексиканському кордоні. Стіни символічні, ідеологічні й справжні. стіни страху, несвободи і підозри. Стіни, без яких наше життя могло би бути вільнішим і щасливішим...  
Це автобіографічна історія про захоплення музикою і малюванням, про панування ідеології, вагомість історії й потребу свободи. Книжка про надію, в яку ми не маємо права перестати вірити.

Щигельський М. Театр невидимих дітей : повість / Мароцін Щигельський. – Л. : Урбіно, 2018. – 270 с.
Міхалові одинадцять років. Він ходить до школи, мріє, багато читає, звісно, пустує. Та найзаповітніше його бажання – мати родину. Бо Міхал живе в дитячому будинку. Життя видається йому непоганим, доки в нього є друг, якому він довіряє і яким сам опікується. Та коли малого Гойдунчика повертають у родину, а улюблена вихователька переїздить до іншого міста, Міхал переживає справжній відчай. Коли кризу подолано, виявляється, що відтепер Міхал житиме в "Дубовому Лісі", особливому дитбудинку, де мешкає дуже мало вихованців, і всі вони -- незвичайні. Там хлопчик знайомиться з 14-річною Сильвією, яка марить театром. Разом з вихованцями «Дубового Лісу» вони ставлять спектакль за п'єсою, яку пише Міхал. Діти впевнені, що їхню гру побачить багато людей, і Театр Невидимих Дітей прославиться. Проте надворі 1981 рік. І от у день довгоочікуваної прем'єри діти довідуються, що в країні саме запровадили військовий стан…

Немає коментарів:

Дописати коментар