понеділок, 21 січня 2019 р.

Соборна й неподільна


21 січня в центральній бібліотеці для дітей відбувся захід до 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки – історико-літературна година «Соборна й неподільна».


Бібліотекар Антоніна Даценко розповіла присутнім про історичний шлях українського народу до незалежної соборної держави. З її розповіді учні дізналися про один з найголовніших каменів в фундаменті нашої Незалежності – проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року.


Співведучі Анастасія Ходисько та Єлизавета Вакуленко, учениці 9-Г класу БЗШ № 11 виступили в образах Західної та Східної України, розповідаючи своїм одноліткам про поняття «соборності» та її значення для України.


Присутніх зацікавила літературна композиція «Моя соборна Україна знов зустрічає новий день». У виконанні Анастасії Савчук, Михайла Калинича та Анастасії Гобан прозвучали вірші сучасних поетів: «Дзвони в Україні» Володимира Переяславця, «Двадцять друге січня» Лесі Храпливої-Щур, «День Соборності – свято величне» Ігоря Козака, «Укотре з’єднаємо руки в ланцюг. Може він хоч тепер не порветься!» Сашка Ірванця.


Учасникам заходу був запропонований відеофільм «Злука. День Соборності України» (з циклу Перемоги України). Також присутні мали змогу познайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «Сила єднання».
  
Захід допоміг дев’ятикласникам не лише краще пізнати історію нашої держави, а й сприяв піднесенню їхньої національної свідомості.

Немає коментарів:

Дописати коментар