середа, 26 червня 2019 р.

Давайте знайомитись: Майкл Бонд (1926 – 2017), англійський письменник і сценарист


Популярний дитячий письменник і сценарист, володар численних нагород.

Письменник почав писати в 1945 році, відразу після закінчення Другої світової війни. 

Поєднуючи хобі з роботою телеоператора в одній з найбільших в світі телевізійних студій, Майкл Бонд представив на суд редакторської колегії своє нове творіння. Це була збірка пригодницьких оповідань про ведмежа з дрімучої глибинки далекого Перу. Він прибув поїздом на залізничний вокзал Паддінгтон, що в Лондоні. Згодом цей цікавий і винахідливий ведмежа став символом британської ментальності і золотим еталоном класичної літератури.

З пригодами Паддінгтона сьогодні знайомі діти у всіх куточках планети. Кумедні історії про веселе і ніколи не сумуюче ведмежа були переведені на 40 мов.

Після першої книги написано ще 13 творів. У 2008 році надрукована ювілейна публікація книга «Паддінгтон управляє хвилями», приурочена до 50-річчя ведмедика. Одна з останніх книг художньої літератури (серія оповідань «Паддінгтон йде за золотом») побачила світ в 2012 році. А останній написаний сценарій припав на 2014 рік, це була робота над телевізійним проектом «Пригоди Паддінгтона».

Загальний світовий тираж серії про Паддінгтона перевищує 35 мільйонів примірників. В цілому перу цього автора належать 150 творів.

У 1997 році автор отримав Орден Британської імперії за внесок у дитячу літературу.

                           Любі читайлики!

До нашої книгозбірні надійшла книжка Майкла Бонда «Паддінгтон. Найкращі пригоди» – збірка із шести найкращих оповідань про пригоди Паддінгтона. Перше оповідання «На ярмарку» розповідає про відпочинок родини Браунів на щорічному ярмарку у Хемстеді, під час якого ведмежа познайомилося із різними атракціонами; друге оповідання «Художник» розповідає про спробу Паддінгтона створити власну виставку картин та заробити трохи грошей; третє оповідання «Фруктова веселка» – про подорож до моря, смакування різнокольорового фруктового морозива; четверте оповідання «У зоопарку» – про візит ведмежати до зоопарку, знайомство зі звірами та порушення головного правила – не годувати тварин власною їжею; п’яте оповідання «Метушливий день» – про один дощовий день, який Брауни намагалися перетворити на насичений подіями та роботою; шосте оповідання «Генеральне прибирання» – про довгий день самостійного господарювання, щоб здивувати та порадувати родину Браунів.


 



понеділок, 24 червня 2019 р.

Ювіляр червня


 24 червня - 95років від дня народження 
Богдана Йосиповича Чалого (1924-2008), 
українського поета


Поетичні та прозові твори для дітей Богдана Чалого - сенс всього його життя. Для нього, як для дитячого письменника, характерне вміння просто і без принизливого сюсюкання розповідати хлопчикам і дівчаткам про найважливіше.

Народився Богдан Чалий у м. Києві в сім'ї лікарів. Дитинство його минуло в містечку Ізяслав. У домівці Богдана проходили «курс лікування» різні тварини. Кожного року зимували птахи, поранені перепілки та лелеки. Батько приносив синові «на виховання» маленьких кізочок, лисиць, їжаків та зайчат. Навесні Богдан з батьком виносили своїх мешканців у двір й урочисто відпускали на волю.

Потім батьків направили працювати на Київщину, до Ірпеня. Там Богдан пішов до школи, займався в літературному гуртку. Перший його вірш, присвячений героїчній Іспанії, був надрукований у місцевій газеті. За нього школяр отримав третю премію на республіканському конкурсі юних літераторів.

Перша книжка Богдана Чалого для дітей «Ясного сонячного ранку» вийшла 1947 року. Відтоді письменник видав понад двадцять книжок віршів, балад, поем та одноактних п'єс, серед яких найбільш відомі: «Весняний шлях» (1950), «Наша вчителька», «Діти миру» (1951), «Ми навіки подружили», «Хто такий Каракурта?», «Продавці заморських сувенірів» (1957), «Граф Монте-Крісто» (1958), «Хороші імена» (1959), «Літак вирушає з Мирного» (1960), «Космонавт», «Балада про Чорнобородих» (1961), «Ласкаво просимо!» (1969), «Дума про Київ та його витязів» (у співавторстві з О.Пархоменком, 1970), «В усіх-усіх республіках» (1974), «З моєї поштової скриньки» (1983); прозові книжки «Вітер з України» (1968), «Формула хризантеми»(1976).

    Найпопулярнішими для малят стали книжки про Барвінка: «Як Барвінок став героєм»(1966), «Як Барвінок та Ромашка у вирій літали» (1968), «Барвінок і Весна» (1971), «Сто пригод Барвінка та Ромашки» (1973), «Барвінок у школі» (1977).

Головною темою творів Богдана Чалого є дружба народів та мир між ними, краса землі та природи.

    Є у Богдана Чалого чудова поетична розповідь «Максимкові листи» - про восьмирічного хлопчика, який мріє, щоб по всій землі цвіли сади, щоб українська тополя росла поруч із африканським баобабом, канадським кленом та іншими заморськими деревами, щоб скрізь на нашій планеті був мир і діти всіх народів дружили. В уяві Максима постає дивовижний сад всесвітньої дружби, подивитись на який приїдуть діти з різних країн. Хлопчик пише сто листів дітям усієї планети - і в Сахару, і в Малі, і на Цейлон, і в Пловдив, щоб вони надіслали саджанці дерев для саду дружби. 

Світлою мрією про весняне оновлення життя, про людське братерство овіяна і казка «Барвінок і весна». Саме за цей твір Богданові Чалому 1974 р. на XIV конгресі Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури присуджений Почесний диплом Міжнародної премії імені казкаря Г.К.Андерсена.