понеділок, 20 липня 2020 р.

20 липня в календарі: це цікаво знати

20 липня ласуни з різних куточків світу відзначають 
Міжнародний день торта.


Складно знайти людину від малого до великого, яка б не любила торт. Всі урочистості, дні народження, ювілеї, весілля та інші свята просто неможливі без смачних тортів.

Важко сказати, хто, де і коли вперше здогадався до такого кулінарного шедевра. Історія цього десерту налічує приблизно 2000 років.

Рецепти перших тортів включали борошно, мед, горіхи, яйця, молоко. Оскільки одним із головних інгредієнтів торта вважалося борошно, то пальму першості можна віддати Греції. Саме тут у неолітичних селах під час розкопок були знайдені торти, що були спечені з пом'ятих зерен.


За іншою версією прийнято вважати, що пра-пра-пра-дідусь першого торта був виготовлений в Італії. Слово «торт» в перекладі з італійської означає «скрученість, звивистість». Приблизно такими кремовими візерунками прикрашали й прикрашають цей десерт.

Ще одна частина істориків припускає, що своєю появою торт зобов'язаний такому знавцю солодощів як Схід. Стародавні кулінари східних країн виготовляли смачні десерти з суміші меду, молока і горіхів, які за формою нагадують сучасні тортики. А певну подобу торта було виявлено в гробниці фараона Пепіонха, що мешкав у Єгипті в 2200 році до н.е.


Але яким би не було походження торта, його подальше вдосконалення і вишуканий смак зобов'язаний майстрам-кондитерам із Франції. Саме тут, в країні кохання, романтиків і десертів, одного разу з'явившись, торт підкорив увесь світ. Французькі кулінари і кондитери протягом століть були законодавцями моди по сервіровці й прикрасі цієї популярної і всіма улюбленої смакоти.

                     

Найвищий торт, що складається зі 100 ярусів і заввишки 30 метрів, був випечений у США, в штаті Мічиган. Найважчий торт вагою понад 50 тонн - також родом зі США, штат Алабама. Найдовший торт у 246 метрів був виготовлений, а потім розрізаний на 15000 шматочків і подарований дітям іменинникам у Перу.
Немає коментарів:

Дописати коментар