вівторок, 26 вересня 2023 р.

Ювіляр вересня Василь Сухомлинський


 

28 вересня - 105 років від дня народження

Василя Сухомлинського (1918-1970),

українського педагога, письменника


 

Василь Олександрович Сухомлинський — автор 48 монографічних праць і брошур, понад 600 статей та 1500 оповідань і казок для дітей.. Найважливіші монографії Василя Сухомлинського стали настільними книгами для вихователів, помічниками педагогів-практиків у розв’язанні багатьох складних питань навчально-виховної роботи.

У змістовних творах Василя Сухомлинського порушуються й розв'язуються животрепетні проблеми виховання і навчання юних громадян, дано глибоко вмотивовані, перевірені багаторічним практичним досвідом відповіді на питання, як треба виховувати дітей, підлітків, юнаків, дівчат, щоб вони стали гідними людьми.

Василь Сухомлинський був вдумливим дослідником дитячої душі,  наставником молоді, педагогом, що втілив у собі найкращі риси викладача. Педагоги багатьох поколінь вважають Василя Сухомлинського видатним майстром педагогічної публіцистики, обдарованим вихователем, який органічно поєднав у своїй діяльності теорію з практикою, і твори якого увійшли в скарбницю науково-педагогічної думки.

«Серце віддаю дітям» – твір, що характеризує автора як особистість. Ця праця – підсумок роботи Василя Сухомлинського як педагога та учителя. У ній автор підкреслює роль праці, природи у вихованні школяра.

«Батьківська педагогіка» – це захоплююча і хвилююча розповідь про найважливіший, священний обов’язок батьків щодо своїх дітей, це пристрасний гімн благородній душі дитини, її сподіванням, устремлінням, людському сімейному щастю. Ця книга примусить читача глибоко задуматись над проблемами сімейної педагогіки, стане надійним порадником для всіх, хто має справу з вихованням дітей.

«Вічна тополя» – збірка казок, оповідань, етюдів В. Сухомлинського виховує у дітей найкращі людські почуття щиросердності й любові до всього прекрасного, формує перші навички людяності у взаєминах між юними особистостями. Героями казок є звичайні речі та істоти. Це павучки та мурашки на землі, квіточки, бджоли, краплинка, журавлиний ключ у небі, лелеки, горобчики, маленьке кошеня і звичайнісінькі діти, їхні батьки, бабусі, дідусі. Педагог упевнений, що коли не сформувати самостійності мислення, не виховати любові до бабусі й дідуся, до матері й батька, до рідної природи та речей, що оточують дитину, то неможливо сформувати повагу й до Батьківщини. 


 

Захоплюючим є те, як геніальний педагог зумів у оповіданнях та казках, обсяг яких не перевищує 150 слів, вкласти таку високу якість думки, повчання.


 

 

понеділок, 25 вересня 2023 р.

Сум Бабиного Яру

 


1941 рік. Бабин Яр. Тут сталася одна з найтрагічніших сторінок в історії України та Києва – масові вбивства в урочищі Бабин Яр у роки Другої світової війни. Трагедія стала всесвітнім символом Голокосту, нагадуванням про жахливий злочин, загальноукраїнським місцем пам’яті, де знищено близько 100 тисяч жертв упродовж 1941-1943 років.  Лише за два дні – 29 та 30 вересня 1941-го року – в урочищі Бабин Яр розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Бабин Яр перетворився на величезну братську могилу, де німецькими окупантами були закатовані представники мирного населення Києва різних національностей.

Напередодні  роковин цієї страшної трагедії 25 вересня  для семикласників гімназії-початкової школи №4 проведена бесіда-реквієм «Сум Бабиного Яру». Бібліотекарка Тетяна Бєлєнька розповіла школярам про Київ за часів німецької окупації, представила хронологію подій, які відбувалися в Бабиному Яру, озвучила масштаби трагедії та кількість загиблих, познайомила з літературою, представленою на книжковій виставці «Пекло на землі». Перегляд відеосюжету «Події епохи» дав можливість гімназистам усвідомити, наскільки жахливою була ця трагедія.


 





 

На заході звучали вірші Дмитра Павличка, Петра Осадчука, Володимира Карася у виконанні Надії Примаченко, Єлизавети Савенко, Віолетти Фоменко та Тетяни Бєлєнької.

           Наприкінці заходу  учні запалили свічки та хвилиною мовчання вшанували пам'ять за невинними жертвами.

четвер, 21 вересня 2023 р.

Благодійна ярмарка HANDMAD

21 вересня на майданчику біля центральної бібліотеки для дітей проведено благодійний івент – збір коштів на тепловізор для воїнів ЗСУ. Головна мета заходу –довести, що кожна людина, доклавши незначних зусиль, може допомогти військовим, висловити їм таким чином слова вдячності за мужність, стійкість та незламність у боротьбі з окупантами.



 

До організації  Ярмарку HANDMADE долучилась майстрині Білої Церкви та Київщини і працівники ЦДБ.




 

Перед входом до бібліотеки було дуже яскраво, весело і гамірно.  Учасники ярмарку активно продавали  свої вироби, збираючи кошти на потреби ЗСУ, закликаючи мешканців мікрорайону придбати різноманітні хенд-мейд-сувеніри, патріотичну символіку, обереги, мило та свічки з натуральних компонентів, кераміку ручної роботи, вироби з полімерної глини, оригінальні вироби з дерева зі стильним декором, прикраси з епоксидної смоли, гердани, силянки з бісеру, м'які іграшки,  печиво з розписом та інші вироби.




 

Позитивні емоції отримали учасники майстер-класів: «Свічка з вощини», «Розпис пряника», «Магнітик своїми руками»,  які провели талановиті майстрині Олена Карпенко-Ющенко, Ірина Дмитрук, Дарина Дихтяр.





 

Художниця Анастасія Ковчан подарувала святковий та гарний настрій всім бажаючим, розмальовуючи обличчя «Аквагримом  на будь яку тематику».



Ярмаркове дійство прикрасила святкова програма для дітей за участі ростової ляльки Зайки та Шоу мильних бульбашок.




 

Надовго запам’ятають присутні ком'юніті з майстрами та нові знайомства.

           Всі зібрані кошти на ярмарку будуть передані на придбання тепловізора для ЗСУ. В наш час дуже важливо підтримувати захисників, які боронять Україну від російських окупантів, адже завдяки їм ми можемо спокійно виходити сьогодні на вулиці нашого міста. Дякуємо кожному, хто долучився до цієї благодійної ярмарки та підтримав захисників.