четвер, 30 січня 2025 р.

Гра-квест «Таємниці лісової школи

Добрій, веселій, казковій країні письменника-ювіляра Всеволода Нестайка була присвячена гра-квест «Таємниці лісової школи». Четвертокласники гімназії – початкової школи №11 разом із фахівчинями ЦДБ Оленою Корнієнко та Вікторією Нодою здійснили неймовірні пригоди в захопливий цікавий світ, який створив дитячий письменник.


 

Перед учасниками інтелектуальної гри бібліотекарки поставили завдання - знайти ювілейний буклет, присвячений життю та творчості Всеволода Нестайка.

Переглянувши презентацію «Чарівник країни Дитинства», читайлики взяли участь у цікавих завданнях за змістом книжки письменника «Незвичайні пригоди в лісовій школі».


 

Гравці разом з координаторками пройшли вісім етапів гри: віддзеркалили в презентації назви творів Всеволода Нестайка: «Чарівні окуляри», «Тореадори з Васюківки», «Дивовижні пригоди у лісовій школі», «Одиниця з обманом», «В Країні Сонячних Зайчиків»; підтвердили знання з природознавства, відповідаючи на запитання вікторини «ТАК» або «НІ», вгадали імена двох головних героїв повісті «Дивовижні пригоди у лісовій школі» - їжачка Колька Колючки та зайчика Косі Вуханя, виконуючи непрості математичні дії за допомогою вірша Марійки Підгірянки «Шумить верхами буйний ліс…»; згадали імена їхніх однокласників з музичної лісової школі, відгадуючи загадки; склали  з літер назви педагогів-тварин, що працюють в  школі, та знайшли їхні портрети в книжці. На завершальному етапі квеста учасники визначили пропущене слово з висловлювання вчителя музики Лісової школи та дізналися основну підказку-вказівку, де знаходиться в книгозбірні виставка письменників-ювілярів 2025 року.


 




          Діставшись фінального пункту призначення – виставки «Ювілейна палітра дитячої книги», четвертокласники знайшли літературний буклет, присвячений 95-й річниці від дня народження письменника.  Дівчатка та хлопчики активно провели час, застосували набуті знання та дізналися багато цікавих фактів про Всеволода Нестайка, книгами якого зачитується три покоління українців.


 

середа, 29 січня 2025 р.

Ювіляр січня Всеволод Нестайко

 


30 січня - 95 років від дня народження

Всеволода Нестайка (1930-2014),

українського дитячого письменника
 

 
 
           Творчий шлях Всеволода Нестайко розпочався у дитячому журналі «Барвінок». В 1956 році вийшла збірка оповідань Нестайка «Шурка і Шурко», через два роки – «В Країні Сонячних Зайчиків», яка стала однією з найвідоміших у Нестайка. Цю книжку письменник писав упродовж 40 років, діти спонукали продовжувати історію. Якось на зустрічі з юними читачами до Нестайка звернулася дівчинка  з проханням написати твір про дівчат, бо у автора в книгах всі персонажі - хлопці. Невдовзі письменник написав пригодницьку повість «В Країні Місячних Зайчиків», де головною героїнею стала дівчинка Нуся.

 


У 1960-1980-х роках Всеволодом Нестайком було написано більшість пригодницьких повістей, сюжети яких вирізняються простотою, ґрунтуються на реальному життєвому матеріалі та розповідають про звичайних школярів, сільських та міських підлітків. Найвідомішою з них стала трилогія «Тореадори з Васюківки».

У пригодницький цикл повістей входять також повісті «Пригоди Грицька Половинки», «Одиниця з обманом», «П’ятірка з хвостиком», «Таємниця Віті Зайчика», «Чудеса в Гарбузянах», а також детективи «Таємничий голос за спиною» та «Неймовірні детективи».


 

За 55 років літературної діяльності Всеволод Нестайко написав більше 30 повістей, романів і збірок оповідань, частина яких увійшла до золотого фонду дитячої літератури України. «...коли я став дорослий, захотілося повернутися у дитинство - догратися, досміятися, добешкетувати. Вихід був один - стати дитячим письменником. І, пам'ятаючи своє невеселе дитинство, намагався писати якомога веселіше», - говорив Нестайко.

          Всеволод Нестайко – лауреат низки нагород та премій, зокрема, премії імені Олександра Копиленка за казку «Пригоди їжачка Кольки Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя» (1980); літературної премії імені Лесі Українки за повість-казку «Незвичайні пригоди в лісовій школі» (1982); премії І Всесоюзного конкурсу за кращу книжку для дітей, а саме за шкільні повісті «Одиниця з «обманом» і «П’ятірка з хвостиком» (1987); літературної премії імені Миколи Трублаїні за повість-казку «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків». А трилогію «Тореадори з Васюківки2 1979 року внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один із найвидатніших творів світової літератури для дітей. 
 
         У 2010 році письменник став кавалером ордену Ярослава Мудрого V ступеня.