27 січня — Міжнародний день пам´яті жертв Голокосту. Ця дата була обрана не випадково: саме 27 січня 1945 року було звільнено від фашистів найбільший з гітлерівських концтаборів Освенцим. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.
Одній з найбільших світових трагедій ХХ століття Голокосту - масовому знищенню євреїв під час Другої світової війни була присвячена історична година «Діти Голокосту».
На початку заходу шестикласники гімназії-початкової школи №4 переглянули відеосюжет «Дітям про Голокост».
Бібліотекарка Тетяна Бєлєнька розповіла школярам трагічну історію 15-річної дівчини Анни Франк (1929-1945) - авторки всесвітньо відомої книги «Щоденник» - літературного свідоцтва поневірянь євреїв, символу жертв нацистської диктатури. Підлітки, затамувавши подих, слухали сумну історію дівчини, яка мріяла стати відомою журналісткою або письменницею, про її перебування в притулках, у в'язниці в Амстердамі, концтаборах Вестерборк, Освенцим, Аушвіц, а також у Берґен-Бельзен - «фабриці смерті», де за час війни загинуло понад 70 тисяч людей. Дівчинка-в'язень фашистського концтабору Берґен-Бельзен померла за кілька тижнів до звільнення полонених британськими військами.
Записи Анни Франк вважаються одними з найважливіших рукописів ХХ століття, перекладені на більш ніж 60 мов світу. Школярі уважно розглядали ілюстрації графічного «Щоденника Анни Франк», адаптованого Арі Фолманом, ілюстрованого Давидом Полонським.
Зацікавив гімназистів і роман-притча Джона Бойна «Хлопчик у смугастій піжамі» про неможливо можливу дружбу сина коменданта концтабору Бруно та в’язня концтабору єврейського хлопчика Шмуля, дружбу, яка не знає обмежень чи заборон. Одного дня Бруно переодягається у смугасту піжаму, щоб допомогти Шмулеві знайти тата. Та чи вдасться це йому?..
Наприкінці заходу всі присутні вшанували пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання.
P.s. Після закінчення уроків учні 6-А класу відвідали ЦДБ та взяли для читання всі примірники книги Дж. Бойна «Хлопчик у смугастій піжамі» та «Щоденника Анни Франк».
Немає коментарів:
Дописати коментар