неділя, 28 червня 2015 р.

Ювіляр червня

29 червня – 115 років з дня народження 
Антуана де Сент-Екзюпері
французького письменника та професійного льотчика.


Найбільш відомі його творчі добутки «Планета людей», «Маленький принц», «Цитадель». Книги  авіатора і письменника через ось уже 70 років після його загибелі користуються заслуженою популярністю.
 Більшість видань містять статті літературознавців і дослідників, що розповідають про життя "літаючого пророка двадцятого сторіччя", його характер і світогляд. У них практично завжди, так чи інакше, йдеться, що "ми не зможемо повністю зрозуміти творчість Сент-Екзюпері, не зрозумівши, чим для нього була авіація". Однак саме факти з його льотної біографії досі входять до числа маловідомих.

Історія життя без вісті зниклого письменника-льотчика.

Антуан де Сент-Екзюпері народився в 1900 році у французькому місті Ліоні, в графській родині. Коли йому виповнилося 4 роки, втратив батька. Вихованням маленького Антуана займалася мати. Екзюпері закінчив школу єзуїтів у Ле-Мані, навчався в католицькому пансіоні в Швейцарії, а в 1917 році вступив в паризьку Школу витончених мистецтв на факультет архітектури.

Поворотним у його долі став 1921 рік - тоді він був призваний до армії і потрапив на курси пілотів. Рік потому Екзюпері отримав посвідчення пілота і переселився до Парижа, де і звернувся до письменницької праці. Однак на цьому терені він спочатку не здобув собі лаврів і був змушений братися за будь-яку роботу: торгував автомобілями, був продавцем в книжковому магазині.

Лише в 1925 році Екзюпері знайшов своє покликання - став пілотом компанії «Аеропосталь». Через два роки його призначили начальником аеропорту Кап-Джуба (місто Вілья-Бенс) на самому краю Сахари.

У 1929 році Екзюпері очолив відділення своєї авіакомпанії в Буенос-Айресі; в 1931 повернувся до Європи, знову літав на поштових лініях, був також і льотчиком-випробувачем, а з середини 1930-х рр. виступав і як журналіст.


На початку Другої світової війни Сент-Екзюпері зробив декілька бойових вильотів і був представлений до нагороди («Військовий хрест» (Croix de Guerre)). У червні 1941 р. він переїхав до сестри в неокуповану фашистами зону, а пізніше - до США. Жив у Нью Йорку, де написав свою найвідомішу книгу «Маленький принц» (1942). У 1943 р. він повернувся у ВПС Франції і брав участь у кампанії в Північній Африці. 31 липня 1944 відправився з аеродрому Борго на острові Корсика в розвідувальний політ - і не повернувся.

Довгий час про його загибель нічого не було відомо. І тільки в 1998 році в морі поблизу Марселя один рибалка виловив браслет. На ньому було кілька написів: «Antoine», «Consuelo» (так звали дружину льотчика) і «c / o Reynal & Hitchcock, 386, 4th Ave. NYC USA ». Це була адреса видавництва, в якому виходили книги Сент-Екзюпері. У травні 2000 р. пірнальник Люк Ванрель заявив, що на 70-метровій глибині виявив уламки літака, який, можливо, належав Сент-Екзюпері.

Останки літака були розсіяні на смузі завдовжки в кілометр і шириною в 400 метрів. Дозвіл на пошуки було отримано тільки восени 2003 року. Фахівці підняли фрагменти літака. Один з них виявився частиною кабіни пілота, зберігся серійний номер літака: 2734-L. За американським військовим архівом вчені з'ясували, що бортовий серійний номер 2734-L відповідає літаку, який у ВВС США значився під номером 42-68223, тобто літаку, яким керував Екзюпері.

Журнали Німецьких ВВС не містять записів про збиті в цій місцевості 31 липня 1944 літаки, а самі уламки не мають явних слідів обстрілу. Це породило безліч версій про катастрофу, включаючи версії про технічну несправність і суїцид пілота. Згідно публікаціям преси від березня 2008 р., німецький ветеран люфтваффе, 88-річний Хорст Ріпперт заявив про те, що саме він збив літак Антуана Сент-Екзюпері: «Пілота я не бачив, лише пізніше я дізнався, що це був Сент-Екзюпері».

Антуан де Сент-Екзюпері запалив свою зірку. Вона буде вічно сяятиме над Планетою Людей, слугуючи маяком на шляху всіх романтиків і шукачів Істини.




четвер, 25 червня 2015 р.

28 червня - День молоді

  Щорічно в останню неділю червня в Україні відзначають 
День молоді.

  
Свято було встановлене на підтримку ініціативи молодіжних організацій та обєднань Указом президента України в 1994 році.
  День молоді - це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики.

  Юність і молодість - це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Це час дерзань, пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань.


середа, 24 червня 2015 р.

Читаємо влітку






Письменниця Барбара Космовська – знана в Польщі авторка романів для підлітків. Її книги про 16-річну Агнешку (яку всі називають Бубою) – це ланцюжок побутових історій та ситуацій, у які сучасний підліток має всі шанси потрапити, проте не завжди знає, як із них виходити. Ідеться і про стосунки з батьками та друзями, і про власні різноманітні зацікавлення, і про родинний побут, і про серйозніші речі, як-от азартні ігри чи пияцтво. Читачів "Буби" також приваблює легкий гумор і таке потрібне для підлітків оптимістичне ставлення до дійсності та клопотів у власному житті.


Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати - відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається не таким уже й легким. На щастя, у Буби є ще дідусь Генрик, а в того - свої пристрасті, наприклад, гра в бридж. Ну, і улюблені джинси й мартенси. Захоплива й сповнена теплого гумору книжка Барбари Космовської "Буба" про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою.

Здається, весь світ змовився 
 проти Буби. Немає поруч найкращої подруги, коханий Мілош захопився чарівною Ребеккою і навіть дідусь поринув у віртуальний світ інтернет-чатів. Мама, як завжди, зайнята власною кар’єрою й постійно перебуває поза домом, а старша сестра регулярно поривається розлучитися зі своїм чоловіком.
Якось, вигулюючи собаку, Буба знайомиться з паном Клеменсом, котрий розповідає їй сумну історію свого картярського програшу. Ніхто не здатен виграти в бридж у зловісного Юзефа на прізвисько Сталін. Хіба тільки Буба…
Читайте книгу Б. Космовської «Буба: Мертвий сезон».
 

пʼятниця, 19 червня 2015 р.

Літо, книга, діти – будемо весело дружити



19 червня відбулося відкриття Центральною бібліотекою для дітей   читальної зали під відкритим небом 
«Літо, книга, діти – будемо весело дружити».



Вона розташувалася на дитячому майданчику та була представлена  виставками: «Книга на канікулах радує, захоплює, дивує», «Цікаве те, що невідоме», «Книжкові новинки шукають читача», «Книгу сім’ї рекомендує бібліотекар».

Під час заходу працівники ЦДБ презентували свої послуги та проводили різноманітні інтерактивні заходи з дітьми та їхніми батьками з метою популяризації книги та читання.




Програма була дуже різноманітна, насичена цікавими та пізнавальними заходами: голосні читання, вікторини, конкурси, дитячі ігри. Бібліотекарі фантазували разом з дітьми, подорожуючи з казки в казку. Вони сміялися над небилицями, згадували потішки, проговорювали дражнилки, заклички.
 




Такі заходи стимулюють читання дітей, перетворюючи його в захоплюючий, безперервний процес. А безліч конкурсів, ігор і подорожей дозволяють зробити дозвілля дітей не тільки цікавим, але і корисним.