Крессида Ковелл – авторка та ілюстраторка книжок-бестселерів «Були собі чаклуни» і серії «Як приручити дракона».
Народилася 15 квітня 1966 року в сім’ї пера Англії Майкла Джона Хеара, віконта Блекенхема та Марші Персефони Хеар, яка також належить до аристократичної родини спадкових перів. У дитинстві дівчинка захоплювалася книжками Діани Вінн Джонс, у старшому віці – творчістю Вільяма Шекспіра. Крессида Ковелл живе в місті Гаммерсміт разом з чоловіком, трьома дітьми та собакою на ім’я Голуб.
Цікаві факти про письменницю:
* Вигадувати історії про вікінгів і драконів вона почала вже у вісім років.
* На написання книжки «Були собі чаклуни» Крессиду надихнули краєвиди графства Суссекс на півдні Англії, де жила її бабуся. Саме тому Крессида поселила своїх чаклунів і воїнів у пралісі, де все оповито красою і магією.
* У середньому одну книжку Крессида пише й ілюструє рік.
* Дітям, які мріють стати письменниками, Ковелл радить багато читати, щоб розуміти, як по-різному можна розказати схожі історії. І, звісно, писати – багато, натхненно і не хвилюватися, якщо не знаєш, як закінчити історію. Бо найважливіше у мистецтві слова – практика. Від неї залежить письменницька майстерність.
Ковелл К. Були собі чаклуни. Чари перші / Крессіда Ковелл. – К. : Рідна мова, 2018. – 352 с.
Це оповідь про хлопця-чаклуна та дівчину-воїнку, яких із самого малку вчили люто ненавидіти одне одного. Оповідь починається з появи величезної чорної пір’їни... Невже чаклуни та воїни так захопилися битвами поміж собою, що не помітили повернення стародавнього зла?
Ковелл К. Були собі чаклуни. Чари другі / Крессіда Ковелл. – К. : Рідна мова, 2018. – 352 с.
Це сталося раз. Чом би цьому не статися вдруге?
Відьмаки чинять спустошення в лісі, і небезпека таїться за кожним деревом. Бажана — дівчинка-воїнка, що володіє потужними чарами та Книгою заклинань. Зар — хлопець-чаклун з небезпечною відьмоплямою на долоні. Бажана й Зар розділені височенним муром… А час спливає… Невже вони таки зустрілися знову? І знову пригоди, і знову чари…
Ковелл К. Як приручити дракона. Книга 1/ Крессіда Ковелл. – К. : Рідна мова, 2019. – 224 с.
Колись кожен вікінг мав власного дракона. Інші народи приручали собак, коней, буйволів… А вікінги – драконів. Однак юний вікінг спершу мусив упіймати собі дракона. Це було непросто. Потім – приручити його, а це ще складніше. Усе разом називають випробуванням драконячим вихованням. Того, хто його не пройде, виганяють із племені.
Коли Гиккус, геть не кремезний юнак, син вождя племені патлатих розбишак з острова Лобур, вирушив на лови свого дракона, він не сподівався, що пройти випробування буде легко. Проте навіть не підозрював, що йому з дракончиком Беззубком судилося стати героями!
Ковелл К. Як приручити дракона. Як стати піратом. Книга 2/ Крессіда Ковелл. – К. : Рідна мова, 2019. – 224 с.
Читаючи другу книгу, ви переконаєтеся, що бути вікінгом справді нелегко. Адже справжній вікінг має не тільки приручити і вимуштрувати дракона, а й опанувати ремесло пірата.
Серед патлатих розбишак було чимало відважних піратів. Та найзнаменитіший серед них — Страхуй Злобородий, прапрадід Гиккуса Страхітного Окуня III (Третього). А тепер уявіть, що ви натрапили на слід незліченних скарбів Страхуна Злобородого. Хіба напис «НЕ ВІДКРИВАТИ!» вас зупинить?! Проте Гіккуса цей напис нажахав. Хлопцю здалося, що станеться лихо. Та в племені ніхто його не почув. Тож патлаті розбишаки знову вскочили в халепу, а рятувати всіх довелося Гіккусові. Усіх і себе! Усе-таки це нелегко — бути героєм-вікінгом.
Ковелл К. Як приручити дракона . Як розмовляти по-драконському. Книга 3 / Крессіда Ковелл. – К. : Рідна мова, 2019. – 224 с.
Гиккус Страхітний Окунь III просто зобов'язаний стати героєм. Адже він, по-перше, вікінг, а вони — всі герої, а, по-друге, — син ВОЖДЯ ПЛЕМЕНІ ПАТЛАТИХ РОЗБИШАК, тож тут уже ніяк не можна дати маху. Проте Гіккусові завжди краще вдавалося мізкувати, ніж працювати м'язами. Придумати хитромудрий, але ризикований ПЛАН і всіх врятувати — це будь ласка. А ось із найпростішим завданням з абордажу у відкритому морі він не впорався. Спершу вони з Риболапом заблукали (хоча вікінги не можуть заблукати, це відомо всім!). І замість рибальського човна миролюбиків хлопці мало не взяли на абордаж римський бойовий корабель. А потім і зовсім потрапили в полон до римлян. Ось тут і настав час придумати черговий хитромудрий план, урятувати друзів і запобігти війні між племенами вікінгів.
Немає коментарів:
Дописати коментар