Щороку в останню середу квітня відзначається Міжнародний день собаки-поводиря. Це свято – неофіційне, але його святкують у багатьох країнах світу.
Собаки-поводирі - спеціально навчені тварини, які допомагають людям з частковою або повною втратою зору. Ці собаки допомагають орієнтуватися людині в суспільстві, обходити перешкоди, піднімати втрачені предмети. Вони попереджають про небезпеку, кличуть на допомогу, якщо в цьому є необхідність, і допомагають справлятися з багатьма іншими завданнями.
Перші згадки про собак для супроводу датуються першим століттям. У Помпеях під час розкопів виявили настінне зображення незрячої людини та собаки-поводиря.
Першою людиною, яка тренувала собак-поводирів, був Йохан Клейн, він заснував Інститут Тренування Сліпих у Відні.
Системне навчання собак почалося після Першої світової війни. В 1925 році в Німеччині була заснована спеціальна школа навчання собак-поводирів для реабілітації солдатів, що втратили зір.
Сьогодні собак для супроводу незрячих тренують щонайменше у 33 країнах світу. Досвід показує, що найкращими для цієї мети є собаки породи лабрадор, а також німецька вівчарка. У Німеччині собака-поводир є в кожного десятого інваліда зору.
Вперше на законодавчому рівні були закріплені норми співіснування собак-поводирів у США. Незрячим віддають навчених тварин безкоштовно.
В Україні школа собак-поводирів з'явилася лише в 2018 році на базі службового собаківництва Міжнародної поліцейської корпорації в Одесі для надання допомоги воїнам АТО, що втратили зір через війну на сході країни.
У Німеччині в 80-х роках ХХ століття в знак подяки за полегшення життя сліпих людей на території Берлінського зоопарку собакам-поводирям спорудили пам'ятник. Пам'ятник собаці-поводирю по кличці Донна є і в Сіднеї. Вона служила вірою і правдою своєму господареві та занесена в книгу рекордів Гіннеса, як собака-поводир довгожитель.
Вірні чотириногі друзі безвідмовно і самовіддано трудяться в будь-яку пору року, терпляче стежачи за кожним кроком господарів.
КНИГА ДНЯ
Деміен Льюис, Джейсон Морган «Непал - вірний друг. Пес, який подарував надію».
Джейсон дивом вижив під час невдалої спецоперації, багато місяців балансував між життям і смертю на лікарняному ліжку. Йому в помічники вибрали чорного як вугілля лабрадора Непала. Зустріч з ним змінила життя прикутого до інвалідного крісла Джейсона, самотнього батька трьох синів. Зі змученого болем інваліда він став опорою і гордістю для своїх дітей, тренером футбольної команди, учасником ігор воїнів і марафону, гостем телепередач і Білого Дому – і всюди разом з вірним Непалом. Книга розповідає про те, яким дивом може стати дружба людини і собаки-помічника.
Надійний помічник та відданий друг
Немає коментарів:
Дописати коментар