До Дня дітей-винахідників фахівчині ЦДБ підготували та провели інтелектуальну мозаїку «Незвичайний погляд на звичайні речі» для читачів, п’ятикласників гімназії-початкової школи №11.
Бібліотекарка Тетяна Бєлєнька розповіла історію виникнення свята, з якої школярі дізналися, що датою цієї календарної події було обрано день народження Бенджаміна Франкліна – 17 січня, який був не тільки одним з фундаторів незалежності США, а й з 12-ти років цікавився винахідництвом.
Користувачі переглянули відео презентацію з прикладами дитячих винаходів та здивувалися тому, що відомі всім предмети вигадали саме діти. 12-річний Бенджамін Франклін винайшов ласти для плавання, а в 15 років подарував світові крісло-гойдалку. Перший батут винайшов 16-річний Джон Ніссен з Айови, 11-річний Френк Епперсон відкрив «фруктовий лід», 15-річний Луї Брайль розробив рельєфно-крапковий тактильний шрифт для незрячих людей, а підліток Честер Грінвуд створив хутряні навушники…
Читачі також дізнатися, що винахідництвом щорічно займаються близько 500 000 дітей у світі, серед яких понад 8000 вихованців Київської МАН.
Гімназистів вразили незаперечні факти інновацій, авторами яких стали саме юні українські обдарування: Юрій Тумир із Івано-Франківська розробив дрон-міношукач для військових, 15-річна школярка Аліна Сичук із Луцька створила експериментального робота-аватара, школяр Захар Щурко зі Львова розробив портативні зарядні станції для українських бійців на фронті, Діана Богатир із Старокостянтиніва створила пристрій для дезінфекції речей і поверхонь, а 17-річний студент Ігор Клименко розробив у 2022 році робота-розмінувальника та став фіналістом престижної премії Global Student Prize (100000 доларів США).
Наприкінці заходу бібліотекарка ознайомила учнів з книгами про винаходи, які мають не лише розвиваючу, але й неабияку мотивуючу функцію та доводять, що варто відкривати для себе щось нове і рухатися вперед. А головне – не боятися труднощів та перепон, бути впевненим. Адже кожен винахідник є людиною, котра в першу чергу вірить у власні сили та мислить нестандартно.
Немає коментарів:
Дописати коментар