19 березня в центральній бібліотеці для дітей відбувся День інформації «Я знаю грамоту свободи…», присвячений 95-й річниці від дня народження української письменниці, майстрині художнього слова Ліни Костенко.
Відеопрезентація «Я вибрала долю собі сама…» провела користувачів сторінками життя поетеси. Присутні поринули в минуле та сьогодення цієї сильної духом жінки, української поетеси-шістдесятниці, біографія якої є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості.
Живій легенді був присвячений літературний портрет «Ліна Костенко – душа та совість України». Завідувачка ЦДБ Олена Корнієнко у цікавій оповіді познайомила читачів - семикласників гімназії – початкової школи №11 із життєвим шляхом письменниці, основними етапами її творчості, згадала важливі моменти її боротьби за визнання в літературному світі, її роль і місце в українській поезії, а також розповіла про її внесок у розвиток української культури. На заході гімназисти дізналися історії написання віршів поетеси-ювілярки, виразно та зворушливо читали її патріотичні поезії, в яких віддзеркалена її Україна, цитували рядки, що стали крилатими висловами та змушують замислитися над вічними темами, надихають, заряджають енергією, прокладають стежку до правильних вчинків.
В програмі Дня відбувся поетичний марафон «В її віршах - історія народу: його щасливі та тривожні дні», який розпочався з перегляду мультфільму на вірш Ліни Костенко «Крила» у виконанні Богдана Ступки. З вуст учасників майстерні художнього слова «Натхнення» школи мистецтв ім. Якова Яциневича Олексія Іваницького, Валерії Канівець, Поліни Левощенко, Катерини Гудзяк прозвучали поетичні рядки «Страшні слова, коли вони мовчать», «Вербові сережки», «Життя іде, і все без коректур», «Мій перший вірш, написаний в окопі», «Крила».
Протягом дня бібліотекарки ЦДБ проводили для відвідувачів огляди літератури «Ліна Костенко: крізь роки і печалі…» біля книжкової виставки «Я вибрала долю собі сама», знайомили юних читачів з лірикою майстрині слова, читаючи вірші з останніх збірок її поезій – «Річка Геракліта», «Мадонна перехресть», «Триста поезій. Вибране».
Немає коментарів:
Дописати коментар