понеділок, 27 липня 2015 р.

ЮВІЛЯР ЛИПНЯ

31 липня 1965 року народилася Джоан Кетлін Роулінг, англійська письменниця, яка увійшла в історію сучасної літератури як автор «Гаррі Поттера».

Історія Джоан Роулінг не менш чарівна, ніж історія створеного її фантазією юного чарівника. Довга смуга невдач, серія відмов від різних видавництв - все це не завадило письменниці перетворитися на одну з найвідоміших і багатих жінок світу за порівняно невеликий проміжок часу.


Роботу над першою книгою про Гаррі Поттера вона завершила в 1995-му. Рукопис побував в 12 видавництвах - і всі 12 відповіли Роулінг відмовою. На контакт з письменницею пішли лише в «Bloomsbury». За чутками, чималу роль у цьому відіграла 8-річна дочка голови компанії, яка з великим задоволенням прочитала першу главу книги та вимагала її продовження.

Перший тираж книги склав всього 1000 примірників. Зараз екземпляри ці стоять 16-25 тисяч фунтів. Вже через 5 місяців Роулінг отримала свою першу книжкову премію - і це було лише початком. Премії йшли одна за одною, іноземні видавництва билися за право видати книгу. Успіх саму Джоан буквально ошелешив. З виходом нових томів Роулінг ставала все більш і більш відомою. Останню книгу «Гаррі Поттер і смертельні дарунки» письменниця дописала 11 січня 2007-го; в друк книга надійшла 21 липня - і в перший же день розійшлася 11 мільйонами копій.
«Гаррі Поттер» став брендом міжнародного рівня ціною приблизно в 15 мільярдів доларів. Сама ж Роулінг, згідно журналу «Forbes», стала першою доларової мільярдеркою, яка заробила статки на літературній ниві.Цікаво, що у героя Джоан Роулінг Гаррі Поттера, згідно із задумом автора, день народження теж 31 липня.Немає коментарів:

Дописати коментар