вівторок, 13 жовтня 2015 р.

День захисника УкраїниЦього року 14 жовтня вперше відзначаємо
 День захисника України 
під гаслом «Сила нескорених». Свято припадає у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.До цих подій працівники центральної бібліотеки для дітей підготували заходи народознавчу мандрівку «Свята Покріванько, покрий мою голівоньку» та козацькі розваги «І оживає дух козацький».

12 жовтня восьмикласники гімназії №1 разом з бібліотекарем Галиною Бондар здійснили екскурс у минуле. З вуст бібліотечного гіда читачі дізналися історію одного з великих православних свят запорізьких козаків – «Козацької Покрови» («Покров Пресвятої Богородиці»), традиції та звичаї його святкування.


Юні мандрівники уважно прослухали бесіду про ікону - образ Пресвятої Покрови, заступниці козаків від ворогів, що супроводжувала й оберігала їх у далекій дорозі; здійснили подорож книжковою виставкою «Покрова – берегиня роду» та виставкою-інсталяцією «Обереги українського народу», а потім дружно розгадували кросворд «Покрова».


13 жовтня п’ятикласники БЗШ №4 стали учасниками інтерактивного заходу - козацьких розваг «І оживає дух козацький». Бібліотекар Інна Кабула запропонувала користувачам відеоподорож на острів Хортицю - славну Запорізьку Січ. Діти ознайомилися з життям і побутом козаків, їх військовим мистецтвом, козацькими клейнодами, культурою та традиціями. 


Весело й гучно пройшов захід. Хлопчики та дівчатка змагалися в різноманітних іграх і конкурсах.  Чого тільки не робили в цей день маленькі козачата!

Виконували стройові вправи, 


змагалися з армрестлінгу,


 малювали своїх бойових друзів. 

Розваги юних козачат: «Стрілецька»,  «Сила», «Вправність», «Колективна скакалка», «Рятівник», вікторина «Козацька кмітливість» довели, що нащадки славних запорожців такі ж розумні, дотепні, кмітливі, спритні та винахідливі. Учасники не тільки показали козацьку удаль, а й дізналися багато нового і цікавого про життя та побут козаків. Веселі змагання подарували читачам гарний настрій та бажання читати книги з історії нашого народу.

Немає коментарів:

Дописати коментар