понеділок, 14 серпня 2017 р.

Свято Спасу святкуємо14 серпня, в день святкування Першого Спаса, читачів центральної бібліотеки для дітей чекали медово-яблучні посиденьки «Свято Спаса святкуємо – 
радість людям даруємо».


Працівники відділу обслуговування тепло привітали читачів та розповіли історію святкування трьох Спасів. Людмила Романович розповіла гостям бібліотеки, що назва свята «Маковей» утворилася шляхом накладення імені Маккавея й співзвучної з ним рослини маку, який дозріває у цей час. У її розповідь впліталися легенди та уривки з художніх творів, які були представлені на книжково-ілюстративній виставці «Маковей і Спас для вас радощів припас». Діти також дізналися, з яких саме квітів складаються букети-«маковійчики».


Цікавою інформацією «Краще меду – тільки мед» поділилась з відвідувачами Катерина Діденко. Юні чомучки дізналися, що мед є однією з найскладніших речовин, яка за своїм складом схожа на кров людини, та яку не може штучно виготовити жодна лабораторія світу. Пригадала пані Катерина й історичні факти: князь Володимир Великий на кожне свято наказував безкоштовно частувати киян напоями, виготовленими з меду.

 Активними були відвідувачі під час проведення святкових забав та веселих розваг: конкурсу читців на найкращий вірш про дари природи, рухливих іграх «Фруктова естафета», «Передай яблуко» та «Найшвидший» (хто швидше збере урожай). Із захопленням діти творили під час майстер-класу «Яблуневий подарунок». 
Найцікавішою для юних читачів виявилася інтелектуальна вікторина «Загадки-обманки», а найсмачнішим – конкурс-дегустація «Відгадай на смак».


Читачів та гостей бібліотеки пригощали шуликами, червонобокими яблуками, жовтими соковитими грушами, сливами з домашнього саду. І, звичайно ж, медом!
 Сподіваємось, що у всіх відвідувачів бібліотеки залишилися найпозитивніші враження від цікавого та пізнавального святкування.

Немає коментарів:

Дописати коментар