пʼятниця, 25 вересня 2020 р.

Сучасність кидає нам виклики – ми їх приймаємо!

 Цього року всесвітній карантин вніс свої корективи у всі сфери людського життя. Так і бібліотеки мали пристосуватися до роботи в нових умовах. З початком карантинних заходів вони перейшли до роботи онлайн. Довелося застосовувати нові форми роботи, активізувати участь у онлайн конкурсах та флешмобах.

Першим заходом онлайн стало запрошення читачів ЦДБ та користувачів Facebookвзяти участь вonline подорожі до памятників літературним героям.

Центральна бібліотека для дітей у квітні оголосила флешмоб «А чим ти займаєшся на карантині?». Читачі за допомогою відеороліків поділилися тим, як вони проводять дозвілля на карантині з книгою.

Під час літніх канікул читачі взяли участь в online  естафеті «Моє книжкове літо 2020».

          Талановиті читачі ЦДБ брали участь у різноманітних online конкурсах.

З 14 по 30 ківтня відбулася Обласна акція «Молоді імена Київщини – ВГОЛОС», в якій взяла участь Катерина Герасимова із власними віршами «Дружбі кілометри не зашкодять», «Чарує зоряний світанок…».

Читачки ЦДБ Катерина Герасимова та Анастасія Рудійко приєдналися до Всеукраїнського конкурсу «Творчі канікули», де представили свої авторські твори.

 З березня по червень тривав Всеукраїнський поетичний конкурс «Білий голуб». Вихованці літературної студії «Рожевий ранок», що діє при ЦДБ, посіли призові місця і отримали дипломи конкурсу, а саме: Ільєнко Марія В’ячеславівна (1 місце); Рудійко Анастасія Олександрівна (2 місце); Бутовенко Олександра Анатоліївна (3 місце); Братусь Богдан Ярославович (3 місце).

У міському онлайн конкурсі «Рідний край, я тобою живу» взяли участь читачки ЦДБ, учениці БЗШ № 11, восьмикласниця Григоренко Марина та одинадцятикласниця Івановська Валерія, вони читали вірш Володимира Дідківського «Олександрійський бульвар». Анастасія Рудійко, учениця 10 класу, член літературної студії «Рожевий ранок», читала власні поезії про рідне місто.

Для своїх користувачів бібліотекарі підготували віртуальні книжкові виставки «Цікавинки зі сторінки про пухнастих муркотиків», «Цікавинки зі сторінки про непосидючих гавчиків», оnline огляд книги Братів Капранових «Конституція в коміксах».

Бібліотекарі створюють і свої власні відео продукти, сподіваємося, що цікавими та корисними для читачів стали відео презентації «Європейські столиці» (до Дня Європи),«Зболена земля» (до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу та Дня боротьби за права кримськотатарського народу), «Випадкові винаходи людства» та відео мандрівки «Заповітними стежками «Олександрії», «Біла Церква –Forever!», «Вони прославили місто».

Для найменших читайликів бібліотекарі ЦДБ підготували та розмістили на своїй сторінці у Facebookвідео лялькові вистави «Мандрівка до країни здоров’я» та «Зелена планета».

          Для пожвавлення спілкування бібліотеки та читачів було започатковано цикл відео зустрічей «Читачі запитують – бібліотекарі відповідають». Головна дійова особа цих зустрічей – бібліотечний єнот Юхим, який разом з бібліотекарками відповідає на різноманітні запитання читачів ЦДБ: «Що таке і звідки береться веселка?», «Куди поділися динозаври?», «Навіщо їжаку голки?», «Навіщо сонечку цятки?».


  

Неодноразово у центральній бібліотеці для дітей відбувалися зустрічі з відомим сучасним дитячим письменником Сашком Дерманським, його твори популярні серед українських дітей. Бібліотекарі Світлана Шалагіна та Олена Корнієнко створили буктрейлери до творів письменника «Чудове чудовисько» та «Мері».

На сьогоднішній день, нарешті, бібліотеки відкриті для читачів. З дотриманням санітарних норм ведеться обслуговування, до користувачів знову повернулась можливість живого спілкування з книгою.

Сучасність кидає нам виклики – ми їх приймаємо!

Немає коментарів:

Дописати коментар