понеділок, 13 травня 2024 р.

Читаємо сучасних українських авторів


 

Тетяна Жукова «Слідом за чорним псом»

У Ханта Ґросса незвичайна спеціальність – дослідник департаменту Часу. Йому доручають завдання: він має знайти собаку породи ньюфаундленд, який загубився у минулому. Хант відправляється на пошуки, які починаються від експедиції вглиб Америки, проходять через зустрічі з художником Ландсіром та поетом Байроном, порятунок Наполеона та гущавину Трафальгарської битви аж до краху «Титаніка» і... Де ж знаходиться собака? Яка доля чекає на цього пса?

Валентина Михайленко «Скарб під знаком риби»

Богданові батьки від’їжджають працювати за кордон, а його із столиці відвозять на хутір до діда й баби. Хлопець у розпачі: як же він там буде без однокласників, без футболу, без комп’ютера? Він і не здогадується, що зовсім скоро зустріне щирих друзів і порине з ними у вир захоплюючих, а часом і небезпечних, пригод. Що вони знайдуть таємничий монастирський скарб і знешкодять справжнього бандита… А ще — він закохається…

Катерина Перконос «Яся Непустуй, видатна дослідниця іграшок»

Міська дівчинка Яся змушена провести літо в селі. Там немає інших дітей,  мама вся в роботі, а мамин хлопець — найнудніший у світі чоловік, пан Зануда. Але Яся знайде собі справу навіть у купі мотлоху, а зрештою заснує цілий музей. Кухонний музей іграшок минулого століття.

Марина Павленко «Василина та трипільський слід»

Тисячі років тому на теперішніх українських землях жили загадкові трипільці. Нині ж ми складаємо уявлення про цю давню культуру буквально по черепках, знайдених на розкопках. Кішка Василина добре на цьому всьому знається, бо живе в Музеї трипільської культури. Вона розповість, якими ж були ті трипільці та як іх вивчають сучасні науковці и науковиці. А ще покаже цікаві експонати. Щоправда, серед них є один дуже страшний!..

Марія Чумарна «Меч Скалобур»

Герої цієї книжки починають реалізовувати свої незвичайні здібності у різних винаходах. Війна змушує їх покинути свої домівки і виїхати на захід України – у місто Галич, де друзі створюють секретну обсерваторію і підключають позаземні цивілізації до виготовлення ефективної зброї проти ворога. Їхня місія, як заповідав ще в дитинстві сатурнівець Лумпумчик — знайти Меч Скалобур і перетворити енергію війни в енергію Правди і Миру. З героями взаємодіють місця сили Карпат, вони допомагають вивільнити з оков темряви Білого Дракона та подолати криваву силу Червоного Дракона.

Наталя Підкура «Шанс на щастя»

Часом життя несправедливе, і почуваєшся у цілісінькому світі сама-самотою. У Василини є, здавалося б, усе необхідне: люблячий батько, дім, гроші, але не вистачає найважливішого - мами. Холодне серце байдужої мачухи і ненависна сестра по батькові роблять життя нестерпним, а батько не може захистити. Єдине, що живить і додає снаги, - це мрія колись усе-таки знайти найріднішу людину. Колись... Чи знайде Василина свою матір, чи потрібна вона їй після стількох років мовчання? Усе залежить від бажання і готовності відкрити серце для любові. І коли замість одних дверей відчиняються декілька, дуже непросто зробити правильний крок, надто якщо вибір більш ніж очевидний.

Сергій Гридін «Іграшка»

У повісті піднімається проблема становлення молодої людини. Вихованець інтернату Назар відчуває себе нікому не потрібним — його рідну маму позбавили батьківських прав, коли він був зовсім маленький, із прийомними батьками стосунки не склалися. Та ось хлопець знайомиться з харизматичним мешканцем сміттєзвалища — дядьком Василем. Той має своєрідні погляди на мораль і закон, але Назара приваблює нібито щирий інтерес до нього нового знайомого. До чого приведе ця незвичайна дружба і чи вдасться хлопцеві знайти омріяну родину, де його розумітимуть і любитимуть таким, який він є?

Павло Хоменський «Там, де сходить сонце»

На дні гірської чаші захищеного туманами й глибинами протоки Дністер острова разом із буденними речами діються цілком фантастичні. На прищепленій до папіровки дубовій гілці виросло жолудяблуко. Цей екзотичний фрукт - міць і майбутнє Острова-на-Дністрі. То квінтесенція краси та неземної сили, любові сплетених гілками яблуні й дуба, що росли в розлогому садку дідуся Любомира. Чому росли? Бо лиховісний смерч зі Сходу забрав у них життя й замахнувся на душі острів’ян – став постійною загрозою всьому живому. Вихор чинив нищівні набіги на прекрасну долину, доки не тільки Вернидубові, а й самій планеті не урвався терпець. З’ївши жолудяблуко, хлоп’я увібрало всю мудрість і силу предків рідної землі, нелюдську відвагу, незгасну любов до всього сущого. Щойно юнак став спритним богатирем та замірився підкорити найнедосяжнішу вершину острова й допомогти своєму другові Малій Ведмедиці дістатися до матері, котру також назвав іменем улюбленого сузір’я.

Олександр Прилуцький «Скарби Скилура»

У селі Івахни на Монастирищині, розповідає повість, це й почалося: пошук скіфського скарбу — золотої статуї вершника Скилура у повен зріст. Саме тут у парку колишнього поміщика підлітки знаходять зошит, з якого багато про що дізнаються, мандрують різними історичними епохами, потрапляють у неймовірні пригоди в пошуках скарбів, боронять рідну землю, беруть участь у походах та переговорах з такими визначними постатями, як скіфський князь Скилур, Костянтин Острозький, Северин Наливайко, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Іван Мазепа та інші.

Андрій Бачинський «Примари Чорної діброви»

Роман їде в село на канікули. Там його чекають цікавезні історії про мандри дідуся та друзі. Однак, виявляється, цьогоріч ніхто вже не піде на річку і не плаватиме наввипередки до скелі. Якісь чужинці захотіли вирубати Чорну діброву та знищити ріку. Місцеві мовчать. Вони не вірять, що їм під силу щось вдіяти, ще й обіцянки басейнів і аквапарків такі заманливі... Та хіба це замінить старі розкішні дуби та їхню ріку? Друзі не можуть стояти осторонь і, озброївшись порадами дідуся Андрія та великого китайського полководця Сунь Цзи, беруть справу у свої руки. Чи вдасться їм завадити великій вирубці?

 

Немає коментарів:

Дописати коментар