четвер, 27 лютого 2020 р.

Телефонний етикет


27 лютого в ЦДБ для наймолодших читайликів  відбулося засідання Школи вишуканих манер за темою «Телефонний етикет».


Із бесіди бібліотекарки користувачі дізналися, коли винайшли телефон, які були перші апарати, як працює телефонний зв'язок, ознайомилися з основними правилами телефонного спілкування.

Діти пограли в ігри «Зіпсований телефон», «Уяви», «Чарівні слова», переглянули мультфільми «Фіксики – Фіксифон»,  «Фіксики. СМС-ки», де їх улюблені герої Сімка та  Нолик навчали ДімДімича правилам телефонного етикету.



Взявши участь у практичному завданні «Мобілочка. Культура спілкування»,  першокласники набули навичок спілкування на відстані, навчилися мистецтву вести телефонну бесіду. Вони старанно розігрували телефонну розмову в  ситуаціях «Радий Вас чути», «Не радий Вас чути» та вносили потрібні корективи. 




Наприкінці заходу школярики взяли участь у бліц-турнірі «Ввічливо – не ввічливо», разом з бібліотекаркою склали «Скарбничку телефонного етикету», сформулювали та зробили висновки, чого не можна собі дозволити, розмовляючи по телефону: не привітатися, не відрекомендуватися, говорити занадто голосно та голосно сміятися, зловживати тривалістю розмови, не попрощатися.


Фіксики - Фіксифон / мультфі льми українською мовою

Фиксики. СМС-ки  

вівторок, 25 лютого 2020 р.

Зустріч з правоохоронцями


В рамках роботи юридичного лекторію «Підліток і закон» в центральній бібліотеці для дітей відбулася зустріч семикласників БЗШ №11 з працівниками правоохоронних органів на тему «Проступок чи злочин?».

 Фахівці Білоцерківського відділу поліції: начальник сектору ювенальної превенції Петро Леонідович Мелашенко та інспектор ювенальної превенції Олександр Олександрович Карпюк навели приклади правопорушень, вчинених неповнолітніми, розповіли про особливості кримінальної та адміністративної відповідальності малолітніх осіб, проінформували учнів про відповідальність, яка настає для дітей згідно законів України, надали поради, як вийти з небезпечних ситуацій, якщо в них вже потрапили.


 Протягом заходу йшов жвавий діалог школярів із поліціантами, обговорювалися права та обов’язки неповнолітніх, розглядалися морально-правові ситуації, які найчастіше трапляються з підлітками.



 Наприкінці заходу методист Тамара Шпак ознайомила користувачів з літературою, яка була представлена на книжковій виставці «Вчинок та його відлуння».


 Присутні висловили щиру вдячність правоохоронцям за цікаву розмову та побажали їм натхнення у щоденній важкій службі.

понеділок, 24 лютого 2020 р.

Цікаві факти про книги, письменників, бібліотеки


Лауреати  ХХІ Всеукраїнського рейтингу 
«Книжка року» в номінації «ДИТЯЧЕ СВЯТО»

Книжки для малечі та молодших школярів

Малик Г. Піратський маршрут / Галина Малик. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2019. - 24 с.
Весела книжка-картинка «Піратський маршрут» відомої української письменниці Галини Малик та ілюстраторки Грасі Олійко — це грайлива подорож у мріях, а заодно і веселий урок географії для малюків. Бо кожен із нас у дитинстві хотів бути зухвалим піратом, якому підкоряються моря і океани.

Твори для школярів середніх класів

Гоголь М. Пропала грамота / Микола Гоголь. – К.: Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2019. - 28 с.
За сюжетом книги Фома Григорович розповідає історію, як його діда послали з грамотою до цариці. По дорозі дід познайомився з одним запорожцем, і той йому зізнався, що продав душу дияволу і в цю саму ніч доведеться платити. Дід вирішує йому допомогти та чатує всю ніч, але сон його долає, і він засинає. Прокинувшись, дід розуміє, що його план провалився і більш того, зник не тільки запорожець, але також коні і його шапка, куди він поклав грамоту для цариці. Не знаючи що робити, дід йде в шинок, де йому радять спосіб, як знайти чорта і попросити свою грамоту назад. Так починається подорож діда за своєю грамотою, внаслідок чого він відправляється в пекло, де зустрічається з відьмами, чортами та іншими чудовиськами. Повість Миколи Гоголя вперше була опублікована в 1831 році. Дане видання проілюстровано атмосферними малюнками київського художника Андрія Потурайло, який дуже точно передав дух цієї невеликої повісті.
Підліткова та юнацька література

Дельфорж Г. Мама / Гелен Дельфорж. – К.: Nebo BookLab Publishing, 2019. -  64 с.
У цьому виданні зібрані портрети матерів з різних куточків нашої планети і навіть з різних епох. Кожен портрет супроводжують прекрасні вірші, від яких стає тепло і затишно. Кожен портрет має свою особливу історію і настрій. Жоден з них не схожий на інший, і разом з тим, на кожному з них такий впізнаваний портрет матері. Десь вона втомилася, десь сумує, десь посміхається, а ще десь трохи замислена.
Мама одиначка. Мама в країні, де війна. Мама, що довірила свою дитину няні. Втомлена Мама ... Читаючи цю книгу, кожен може впізнати себе — у дитині, у мамі, або одночасно в обох. Від сторінки до сторінки читача зустрічають епізоди, місцями смішні, місцями сумні, але завжди — дуже справжні..
Пізнавальна та розвиваюча книга

Ушкалов Л. Сковорода від А до Я / Леонід Ушкалов. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2019. - 72 с
Книжка «Сковорода від А до Я» розповідає про великого мрійника, мандрівного філософа та педагога. Григорій Сковорода зрікся світу й кар’єрного росту, хоча й мав високі досягнення та блискучу освіту. Замість родинного затишку обрав постійні мандри й самотність – та при цьому вважав себе неймовірно щасливою людиною. Якими ж були основні засади його філософії? Як йому вдавалося дотримуватися принципу «золотої середини»? Як навчав і які оцінки ставив своїм вихованцям? Про все це – у новій абетці, текст до якої написав літературознавець та знавець давніх текстів Леонід Ушкалов, який багато років присвятив дослідженню життя і творчості Григорія Сковороди.