пʼятниця, 26 червня 2020 р.

УКРАЇНКИ ПОТРАПИЛИ ДО КОРОТКОГО СПИСКУ ПРЕСТИЖНОЇ ПРЕМІЇ ДЛЯ ІЛЮСТРАТОРІВ

Українки Марія Кінович та Таня Якунова потрапили до короткого списку престижної премії для ілюстраторів World Illustration Awards 2020. Перелік фіналістів з’явився на офіційному сайті премії.


Марія Кінович — молода дизайнерка та ілюстраторка з Києва. Авторка ілюстрацій та дизайну обкладинок до п'яти книг. Співзасновниця «Білого простору» — студентського коворкінгу, простору для навчання, відпочинку та зручного майданчику для реалізації камерних проектів.


Марія Кінович потрапила до короткого списку у категорію «Книжкові обкладинки». Вона оформила українське видання книжки «Атлас, описаний небом» Горана Петровича, яке вийшло у «Коморі».


Ще однією українською ілюстраторкою, яка потрапила до короткого списку премії вже в категорії «Дизайн продукту та упакування», стала Таня Якунова. Вона розробила серію ілюстрацій «Be Green» для компанії Green Network Energy.


Таня Якунова — ілюстраторка з багаторічним досвідом роботи, в минулому тім-лід команди ілюстраторів в Wirex. Має майже 10 років досвіду роботи в креативній індустрії, останні 5 з них — як ілюстраторка. Переможниця та номінантка міжнародних нагород в сфері ілюстрації. Серед клієнтів: Coca-Cola, Visa Gold, Unit 9, Xerox, Marvell App, Invision, Видавництво Старого Лева.

Проглянути усі роботи, які потрапили до коротких списків, можна на офіційному сайті премії.  Лауреатів премії оголосять восени цього року.

Премію заснувала AOI (Британська асоціація ілюстраторів). Подавати свої роботи можуть як відомі, так і молоді ілюстратори

четвер, 25 червня 2020 р.

Online огляд книги Братів Капранових «Конституція в коміксах».


День Конституції – одне із головних державних свят України. Адже Конституція є Основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави.

Кожен громадянин України повинен знати Конституцію і шанувати її, пам’ятаючи, що сьогоденню передувала багатовікова історія державотворення.

Пропонуємо вам познайомитись з виданням «Конституція у коміксах» – проектом видавництва «Зелений Пес» за підтримки Українського культурного фонду. Проект має освітню мету – у легкій сучасній формі дати дітям основи знань про Конституцію України, політичний лад, права та обов’язки.



Головні герої коміксів – двійнята Романа та Марко, школярі, які на простих життєвих прикладах розбираються у тому, як працює Конституція України.


Їм допомагають у цьому мама-юрист, тато-програміст, бабуся-вчителька та дідусь-професор.


Комікси супроводжуються ситуативними діалогами.








Автори книжки –  письменники Брати Капранови.

Консультантом виступив колишній суддя Конституційного суду Володимир Кампо.

Художник – Олександр Костенко (м.Дніпро).

Чомусики запитують – бібліотекарі відповідають. 2.


На запитання «Куди поділися динозаври?» відповідають бібліотечний єнот Юхим і бібліотекарка Інна Кабула.


середа, 24 червня 2020 р.

Ювіляр червня

29 червня - 120 років від дня народження французького прозаїка Антуана де Сент-Екзюпері (1900 – 1944)

Антуан де Сент-Екзюпері — письменник, ім'я якого знає кожен, хто знайомий з книгою «Маленький принц».

Біографія автора незабутнього твору сповнена неймовірних подій і збігів, адже його основна діяльність була пов'язана з авіацією.


Перший твір казку «Одіссея циліндра» Екзюпері написав в коледжі в 1914 році. Талант автора оцінили по достоїнству, присудивши 1 місце на літературному конкурсі. У 1926 на сторінках журналу «Срібний корабель» опублікували розповідь «Льотчик».

Твори Екзюпері пов'язані з небом і авіацією. У письменника було два покликання, і він ділився з публікою сприйняттям світу очима пілота. Автор розповідав про свою філософію, що дозволяла читачеві інакше поглянути на життя. Саме тому висловлювання Екзюпері на сторінках творів сьогодні використовують як цитати.


Письменник уклав контракт з видавництвом Ґастона Ґаллімара на створення і публікацію 7 романів. Екзюпері-письменник існував в тісному співтворчості з Екзюпері-пілотом.

У 1931 році автор отримав премію «Феміна» за «Нічний політ», а в 1932 році за твором зняли кінокартину. Аварія в Лівійській пустелі і пригоди, які пілот пережив, мандруючи по ній, він описав у романі «Земля людей» («Планета людей»).

Роман «Військовий льотчик» став автобіографічним твором. На автора вплинули переживання, пов'язані з участю у Другій світовій війні. Заборонена у Франції книга мала неймовірний успіх у США.


         Представники американського видавництва замовили Екзюпері казку. Так світ побачив «Маленький принц», твір супроводжували авторські ілюстрації. Він приніс письменникові світову популярність.


Сент Экзюпери. Маленький принц

(Экзюпери) Маленький принц: мультфильм смотреть онлайн!

Маленький принц . Разговор с лисом - wiz

понеділок, 22 червня 2020 р.

День в календарі


22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні


В історії є події, які залишають глибокий відбиток у пам’яті людській. До таких подій відноситься  Друга світова війна. Саме вона різким вихором посеред літнього буяння природи увірвалася в життя мільйонів наших співвітчизників чорного ранку 22 червня 1941 року. І судилося цьому дню стати початком найгіршої події, що тривала 1418 страшних діб.

Територією України фронт прокотився двічі і перетворив на руїни та згарища 714 міст і 28 тисяч сіл. Скільки горя, скільки страждань за цими цифрами…Понад 20 мільйонів загиблих, яких забрала війна та страшні сліди, які вона залишила.

Книги про Другу світову війну для дітей та підлітків — це ніби підручник з історії, написаний не датами та мапами, а життями та переживаннями людей.
Алексієвич С. Останні свідки. Соло для дитячого голосу / Світлана Алексієвич. – Х. : Фоліо, 2019. – 256 с.
Маленькі розповіді маленьких дітей... Вони мимоволі стали свідками того, що відбувалося в роки Другої світової війни, і, напевно, немає більш страшних спогадів. «Останні свідки» — це історії різних людей про епізоди їхнього дитинства, що прийшлося на 1941-1945 роки, історії хлопчиків і дівчаток, яким довелося подорослішати добре якщо в 12-14 років, а комусь і в п'ять або в сім. На їхніх очах вбивали сусідів, друзів, батьків, братів і сестер; їм доводилося турбуватися про молодших дітей, які залишалися, вони намагалися вижити в концентраційних таборах, не померти з голоду... Діти, які раптово були позбавлені всього, що було таким звичним: будинку, тепла, батьків, їжі... Які не розуміли, за що вбили їхніх батьків, зруйнували їхній будинок?.. За що у них вкрали дитинство?..
Друга Світова. Непридумані історії: (не) наша, жива, інша / укл. Вахтанг Капіані. – Х. : Віват, 2018. - 300 с.
Книжка складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів. Автори статей розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до і після. Зокрема, ви дізнаєтесь про: українців, які воювали в різних арміях; життя депортованих;  долі вивезених на примусові роботи;  чоловіків і жінок, що назавжди лишилися молодими. Одна війна — різні долі.
Довженко О. Зачарована Десна  / Олександр Довженко. – К.: Знання, 2020. – 206 с.
«Зачарована Десна»— спогади Олександра Довженка (1894-1956) про його дитинство. Зі сторінок книги постають колоритні картини неповторного, часом ­ драматичного життя людини того часу, звичаї народу, які не можна сприймати без захоплення і зворушення. У кіноповісті «Україна в огні» відображено початок Другої світової війни — один із найтрагічніших періодів, коли під тиском ворога війська відступали, залишаючи без захисту беззбройних людей. Кіноповість насичена подіями та яскравими описами тогочасних страждань та віроломних подій війни, що випали на долю мешканців села Тополівка. Це історія полум'я, що охопило родину Запорожців та всю Україну, змусивши відправитись боронити рідну землю на фронт. «Ми б'ємось за те, чому нема ціни у всьому світі, — за Вкраїну».
До збірки входять також оповідання «Ніч перед боєм» і «Китайський святий».

пʼятниця, 19 червня 2020 р.

21 червня в календарі: це цікаво знати


У червні у багатьох країнах світу відзначається важливе сімейне свято – День батька.


Ця знаменна дата встановлена на знак вдячності чоловікам, які сумлінно та самовіддано піклуються про своїх дітей.

Бути хорошим батьком — найбільш відповідальна і потрібна робота в житті чоловіка. Стати прикладом для сина і добрим чарівником для дочки. Навчити, розповісти, захистити, пояснити і зробити все це з любов'ю і терпінням — таке може тільки тато.
  
У США, Німеччині і низці європейських країн День батька почали відзначати близько 100 років тому. Вважається, що ініціативу нового свята в 1910 році подала американка Сонора Смарт, яка вирішила таким чином висловити вдячність своєму самотньому батьку – ветерану Громадянської війни Вільяму Джексону Смарту. Смарт овдовів, коли його дружина загинула при пологах їх шостої дитини. Проте, він виходив немовляту, а також дав путівку в життя своїм старшим дітям. Свято швидко отримало визнання спочатку в штаті Арканзас, потім у всій країні, а з часом набуло популярності у світі.

В Україні День батька отримав офіційний статус лише минулого року. Так, у травні 2019 року. Кабмін схвалив проект відповідного указу президента, призначивши святкування Дня батька щорічно у третю неділю червня. Цього року відзначається 21 червня.

Німці відзначають День батька разом зі святом Вознесіння, австралійці зустрічають подібне свято у першу неділю вересня, а італійці — 19 березня.

Це свято – чудова нагода привітати чоловіків, які гідно виховують своїх дітей. Вітаємо достойних батьків, пишаємося ними,  бажаємо всіх благ!


Кирпа Галина. Мій тато став зіркою / Галина Кирпа. - Л.: Видавництво Старого Лева, 2015. – 38 с.
«Мій тато став зіркою» – зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані. Дівчинки, якій важко змиритися з тим, що тато вже не пригорне її міцно-міцно, не малюватиме з нею пастельками тополю аж до неба, не побачить її маленької сестрички. Героїня книжки роздумує про зовсім не дитячі теми: смерть, барикади, гради та біженців. Але полеглий за правду тато світить їй із неба яскравою зіркою…
Кулик К. Татків день / Катерина Кулик. –Х. : Талант, 2017. – 32 с.
Татків день - це коли мама відпочиває, а татко господарює на кухні. В сім'ї Варі та Іванка такий день буває щочетверга.
Варя та Іванко дуже люблять свою маму, тому на її день народження вирішили їй подарувати щось особливе, щось смачненьке. Але що ж любить мама? Солодке чи солоне? І от у татків день родина дізналась, що ж найбільше любить мама.
Неґлі К. Колись мій тато був дуже крутий / Кіт Неґлі. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 44 с. : іл.
«Колись мій тато був дуже крутий!» — це весела та зворушлива книжка-картинка про один день, який тато із сином проводять разом: виконують домашні справи, йдуть на прогулянку, бавляться та розважаються. Колись тато їздив на мотоциклі та грав у рок-гурті. Тепер у нього інше життя. Та він усе ще дуже крутий!
Емоційна та унікальна за стилем історія від Кіта Неґлі розповідає про любов, турботу та батьківство і про те, що батьки залишаються класними попри все.
Вакуленко-К. В. Татусева книга: вірші для дітей / Володимир Вакуленко-К. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2014. – 32 с. : іл.
Веселі, грайливі віршики, написані люблячим татом Володимиром Вакуленком-К  для свого сина, безперечно, стануть улюбленими серед наших читайликів. Вірші цікаві, ритмічні, їх легко запам’ятовувати і декламувати. А яскраві малюнки Наталки Гайди можна розглядати годинами і щоразу знаходити щось кумедне і цікаве!
Головін В. Як бути класним татом. Історії та досвід відомих батьків / Влад Головін. – К. : Брайт Букс, 2019 . – 280 с.
Книжка розрахована на найширше коло небайдужих татусів, які прочитають книжку та дізнаються, як стати крутими батьками.