середу, 17 червня 2020 р.

Ювіляр червня


 17 червня – 75 років від дня народження 
Ігора Січовика  (1945) – 
українського поета та прозаїка, автора дитячих віршів, скоромовок, лічилок, колисанок і багатьох інших творів.


Народився 1945 року на Волині у родині сільських вчителів, виріс на Херсонщині, де й закінчив школу.

Робітничу спеціальність здобув у Кривому Розі. Пройшов армійську службу. Навчався у Московському літературному інституті. Член Національної Спілки письменників України з 1979 року.

Пише з 12 років. Видав два  десятки книжок для дітей, чимало з яких побачили світ у «Веселці», «Грайлику», «Детской литературе».

Письменник упорядкував навчальні збірники для молодших школярів: «Виручалочка», «Кобзарик», «Дивокрай», «Словограй», «Дитячі ігри та розваги», автор збірників для позакласного читання «До нас свято завітало», «Легенди рідного краю». 


У доробку Ігоря Січовика — дитячі віршовані казки «Хитра киця», «Сірничок», «Лісник-чарівник», «Таємниця острова Коралів», «Чорний дощ», понад три сотні загадок, тисяча скоромовок.

У видавництві «Сі» видав книжки для найменших читачів «Математичні ігри», «Веселий задачник», «Таємниця десяти невідомих», «Весела школа».

2006 року Ігор Січовик  видав  п’ять дитячих книжок «Веселі загадки», «Тисяча скоромовок», «Казки та казочки», «Спритні пальчики», «Котячі дражнили».

2004 року видрукував повість «Неймовірні пригоди барона Мюнхгаузена в Україні». Знаменитий німецький герой потрапляє в Україну і пристає до козацького війська. Більшість його пригод, про які він хвацько розповідає сам, відбуваються у поселенні, де барон мешкає, а також на всій території України, зокрема, і в Києві. Автор бачить Україну очима іноземного героя – це дає йому можливість уважніше придивитися до тогочасних подій, показати риси характеру українців. У повісті широко використовується український фольклор, демонологія, описано традиції, звичаї і побут наших предків.

У 2012 році Ігор Січовик написав дві повісті для дітей середнього віку «Формула вузла, або Як розплутати клубок таємниць» та «Комп’ютерна алхімія».
  
Одна з найновіших ініціатив пана Ігоря – авторський сайт «Словограй», де розміщено найвідоміші твори автора.











Немає коментарів:

Дописати коментар