пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Добрий сміх не б’є, не мучить, він на світі жити учит

До 135-й річниці від дня народження Остапа Вишні — видатного українського письменника, поета за станом душі, який обрав своєю зброєю в боротьбі за людину сміх, фахівчині ЦДБ присвятили літературний колаж «Добрий сміх не б’є, не мучить, він на світі жити учить».

В літературній вітальні книгозбірні зібралися читачі, поціновувачі гумору, семикласники гімназії – початкової школи №11.


 

Завідувачка ЦДБ Олена Корнієнко познайомила присутніх з творчістю незрівняного сміхотворця, видатного майстра слова  Павла Михайловича Губенко (справжнє ім’я гумориста), прочитала уривки з гуморески «Моя автобіографія», де автор «вихоплює» найяскравіші, найхарактерніші епізоди, події свого життя. З її розповіді школярі дізналися, що Остап Вишня є основоположником українського гумору і сатири, а його творчість — своєрідний і цікавий літопис героїчного шляху українців.


 

Учасниці майстерні художнього слова «Натхнення» школи мистецтв імені Якова Яциневича (керівник Лариса Приходько) Катерина Гудзяк і Ольга Торбенко прочитали гумореску «Любіть книгу», в якій іронічно усміхнений автор у ролі мудрого, дотепного оповідача висвітлив комічну ситуацію хлопчика Василька, який не дуже любив книгу, і не дуже чемно з нею поводився. Майстерно прочитана дівчатками гумореска викликала доброзичливий сміх серед юних читачів, який змусив їх замислитися, як треба поводитися з книгою.


 

Жартівливу естафету перейняв білоцерківський письменник-гуморист Володимир Дідківський. Володимир Іванович добре розуміє: сміх – це справа серйозна. Де б він не знаходився: в школі чи в транспорті, на ринку чи в супермаркеті, завжди підслуховує цікаві історії, які потім заграють усіма барвами в його гумористичних мініатюрах.


 

Автор є справжнім майстром-розповідачем, добрим читцем своїх творів. Це своє вміння письменник блискуче продемонстрував, подарувавши присутнім в читальній залі годину веселощів і доброго настрою. Кожна гумореска пана Володимира  супроводжувалася бурхливими оплесками та сміхом.


 

          Здавна усі знають, що посмішка – це «зарядка для обличчя», сприяє виробленню гормонів щастя та продовжує життя. Отож хочеться вірити, що гумористичний літературний колаж  підняв настрій усім, хто завітав до книгозбірні. «Хороший сміх — той сміх, що не ображає, а виліковує, виховує людину, підвищує. Господи, до чого просто все» (Остап Вишня).


 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар