вівторок, 19 листопада 2024 р.

День в календарі: Всесвітній день дитини

 


Щороку 20 листопада в день річниці прийняття Конвенції про права дитини відзначається Всесвітній день дитини, присвячений правам, захисту та благополуччю дітей у всьому світі. Це свято є часом, коли дорослі мають зосередитися на тому, щоб кожна дитина мала можливість вирости здоровою, освіченою та захищеною від насильства та експлуатації.

1954 року Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування цієї дати як дня світового братства та взаєморозуміння дітей. Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ухвалила Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. Тому датою святкування було визначено 20 листопада.

Сьогодні діти є особливо вразливими та дедалі частіше зазнають порушень своїх невід’ємних прав. Щодня війна розлучає дітей із батьками, хтось губиться, рятуючись від обстрілів, а хтось, на жаль, гине. Залишаючись на тимчасово окупованих територіях і в зоні активних бойових дій, діти потрапляють під ризик бути підданими фізичному та психологічному насильству, катуванню, примусовому переміщенню до країни агресора, зазнають обмежень права на освіту, на турботу та родину.

Тож Всесвітній день дитини покликаний привернути увагу суспільства до проблеми захисту дітей та розвитку середовища, дружнього по відношенню до малечі в усьому світі.

КНИГА ДНЯ

 

 Базовим документом, спрямованим на захист дітей, є Конвенція «Про права дитини», прийнята Організацією Об’єднаних Націй. Це найперша у світовій історії глобальна угода щодо прав дитини. 191 країна світу ратифікувала Конвенцію, зобов’язавшись узгодити власне законодавство з її положеннями. Україна приєдналась до неї у 1991 році.

Конвенція «Про права дитини» – міжнародний правовий документ, у якому закріплені гарантії прав дитини. Він поєднав у собі високі соціально-моральні та правові норми міжнародного стандарту й педагогічні основи спілкування дорослих із дітьми.

 Конвенція складається з преамбули і 54 статей. Усі статті можна згрупувати у три основні блоки:

І. Статті 1-41: основні статті, що визначають права дитини та обов’язки держав-сторін, які ратифікували Конвенцію.

ІІ. Статті 42-45: процедури моніторингу запровадження Конвенції.

ІІІ. Статті 46-54: формальні положення, які регламентують порядок, коли Конвенція набуває чинності.

Вітаємо дітей зі святом.  Нехай дитячі очі завжди світяться радістю, здоровою цікавістю та щирим подивом. Нехай дитяча енергія і бажання все встигнути заряджає людство планети. Нехай кожен малюк на землі буде щасливий, захищений та обласканий батьками.


 

Немає коментарів:

Дописати коментар