вівторок, 22 лютого 2022 р.

Київщина моя неповторна

 22 лютого в центральній бібліотеці для дітей було проведено День інформації, присвячений 90-річчю утворення Київської області «Київщина: пам’ятки, імена, події». Протягом дня різні категорії читачів відвідали заходи, запропоновані працівниками книгозбірні.

Для семикласників БЗШ № 4 бібліотекарки Інна Кабула та Антоніна Даценко провели історичну мандрівку «Київщина: історія в деталях», під час якої читачі дізналися, що створено Київську область 27 лютого 1932 року, її площа становить 28131 квадратний кілометр, а населення близько 1,8 мільйонів осіб; про історичні та культурні події, що відбувалися на її території. Після змістовної розповіді семикласники відповідали на запитання вікторини «Вивчай і знай свій рідний край».


Краєзнавча година «Видатні земляки рідного краю» познайомила семикласників БЗШ № 11 з видатними постатями, які подарувала світу благодатна Київщина. Присутні дізналися, що нашими земляками є поетка Ліна Костенко, футболіст Андрій Шевченко, автор тексту гімну Павло Чубинський, льотчик-космонавт Павло Попович, поет Андрій Малишко.


П’ятикласники БЗШ № 11 із задоволенням переглянули відеопрезентацію «Мальовнича Київщина» та також відповідали на запитання вікторини.


На відділі обслуговування учнів 5-9 класів була оформлена книжкова виставка «Київщина моя неповторна», де була представлена література, що розкриває неповторність та багатогранність рідного краю.









 Міжнародний День рідної мови


Міжнародний день рідної мови – подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня − 17 листопада 1999 року в Парижі.
Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної належності людини. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
До цієї дати бібліотекарі центральної бібліотеки для дітей організували та провели мовну гру-змагання «Рідна мова – коріння нації». В заході взяли участь п’ятикласники БЗШ № 4 та БЗШ № 11. Обидві команди продемонстрували високий рівень знань з рідної мови.
На початку заходу бібліотекарка Антоніна Даценко познайомила читачів з історією виникнення свята та розповіла про події, які йому передували.


А далі були змагання в різноманітних конкурсах: «Перетвори слова», «Математична граматика» − де учні мали продемонструвати кмітливість та грамотність. В конкурсі «З букв одного слова» учасники складали якомога більше нових слів з поданих їм трьох слів: жайворонок, республіка, сантиметр, а в конкурсі «Влучний прикметник» необхідно було дібрати прикметники до поданих іменників. Розвеселив та вніс нотку гумору конкурс «Буква до букви». Отримавши по дві літери на груди та на спину, учасники команд повинні були дати правильну відповідь на запитання і скласти слово з літер.




Із задоволенням п’ятикласники розгадали кросворд «Рідна мова» та познайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці «Дзвенить струмочком рідна мова».
В результаті змагань перемогла дружба, обидві команди набрали рівну кількість балів.










четвер, 17 лютого 2022 р.

 Янголи на білих крилах

День Героїв Небесної Сотні − пам’ятний день, що вшановує подвиг учасників Революції гідності, які боролися, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.

17 лютого бібліотекарі ЦДБ завітали до читачів −шестикласників БЗШ № 11, де провели бесіду-спогад «Герої сьогодення».

Бібліотекарка Антоніна Даценко розповіла про початок подій на Майдані у листопаді 2013 року.



Учасники заходу переглянули відеоматеріали про героїзм та самовідданість учасників протесту «Пам’яті Небесної сотні» та «Небесна сотня. Юні ангели». В останньому відеоролику йшлося про борців за європейські цінності віком від 17 до 22 років, про десятьох хлопців, що віддали своє життя за Україну.

Також Антоніна Борисівна представила присутнім пам’ятний фотоплакат зі світлинами загиблих героїв Небесної сотні Київщини.

Під час заходу лунали патріотичні вірші у виконанні шестикласників. Діти познайомилися з книжковою виставкою «Ніхто не здолає твій дух і свободу».


Школярі вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання та долучилися до Міжнародної тихої акції «Ангели пам’яті».



Бесіда-спогад не залишила байдужим жодного з присутніх.

 

понеділок, 14 лютого 2022 р.

День в календірі. КНИГА ДНЯ

 


В День святого Валентина вітаємо всіх закоханих! Бажаємо  щирого кохання, весняного почуття закоханості, добра та віри, відчуття повноти та неповторності життя!

КНИГА ДНЯ

Чемерис В. «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання» / Валентин Чемерис. – Л. : Апріорі, 2018. – 124 с. 

      Назва твору є символічною. Це гумористичний твір про пригоди 14-річних друзів Віті Горобця, Федька Котигорошка та Галі Козачок – мешканців села Великі Чаплі.  Повість починається з розповіді про те, що 25 липня 1964 року Вітька та Петро Білий будуть стрілятися на дуелі за дівчину – Галю.

Дружба та перше кохання, вірність та перший поцілунок, дуель та перше побачення – все це лягло у основу твору. Він автобіографічний, тому що автор розповів про своє перше кохання, а Вітя Горобець – це він, Валентин Чемерис, бо в дитинстві його часто називали «Вально» або «Вітько». Імен друзів письменник теж не змінював: Федько та Галя Козачок реальні особи, з яких він писав своїх персонажів.

пʼятниця, 11 лютого 2022 р.

День в календарі

14 лютого – Міжнародний день дарування книг. Активно відзначається в світі з 2012 року. Цей день можна назвати Днем закоханих у книжки.

          Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

Історія свята розпочалася з маленької традиції в родині американської книжкової блогерки Еммі Бродмур, де на День усіх закоханих дарували одне одному та дітям книги. Одного разу один з трьох її синів поцікавився, чому в календарі відсутній день, призначений для безкорисливого дарування книжок? Так, завдяки дитячій допитливості, у Еммі з'явилася ідея створення свята, яке сьогодні всі знають як Міжнародний день дарування книг. Першими ініціативу багатодітної мами підтримали її знайомі блогери, друзі в соцмережах, співробітники та ділові партнери. Пізніше незвичайну ідею підхопили мешканці різних держав, і вона досить швидко поширилася світом.

У результаті, Міжнародний день дарування книг став святом для всіх, хто вміє і любить читати, розширювати свій кругозір, подорожувати у всесвіти, придумані письменниками.

У цей день, прийнято абсолютно безоплатно вручати книги, насамперед, дітям. Бо ж не кожна дитина має вдома, завдяки батькам, гарну бібліотеку, а книги допомагають розвинути інтелект, поглибити знання, виховати моральні якості.

Запрошуємо всіх небайдужих людей, меценатів, спонсорів та всіх охочих долучитися до акції! Даруйте книги з любов’ю та нехай день 14 лютого перетвориться на добру традицію – дарувати книжки, які принесуть радість та багато приємних хвилин любителям читання!

 

середа, 9 лютого 2022 р.

Яскраві барви Дня святого Валентина

 


14 лютого відзначається найромантичніше свято року – День святого Валентина, який ще називають Днем усіх закоханих. Свято, яке з нетерпінням чекають, яке сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Для кожної людини цей день – особливий,  пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця.

До свята працівники ЦДБ оформили книжкову виставку-інсталяцію «Яскраві барви Дня святого Валентина», де представлені романтичні  історії кохання підлітків і молоді. Запрошуємо до перегляду.

          День святого Валентина – це чудове свято, щоб розказати близькій людині про свої почуття, освідчитися в коханні, сказати комусь найкращі у світі слова,  висловити вдячність або продемонструвати прихильність до друга чи подруги.

Запрошуємо наших користувачів взяти участь в ліричній відео сторінці «Чари кохання». Для цього необхідно прочитати ліричний вірш або уривок з улюбленого художнього твору про найпрекрасніше та найзагадковіше з усіх людських почуттів – кохання, зняти на відео та опублікувати на сторінці «Читачок бібліотечний» в facebook.


 

Чекаємо на Ваші відео сюжети.

 

вівторок, 8 лютого 2022 р.

День в календарі

 


8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

День безпечного Інтернету запровадили за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого online спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

За інформацією ООН, 70,6% користувачів Інтернету 15-24 років піддаються небезпеці залякування та переслідувань. Життєво необхідно вчити своїх дітей правильному користуванню доступом до інформації, встановлювати контроль, роз’яснювати та не відсторонюватись від того, важливість чого ви самі можете не розуміти. Не покарання, але виховання, не заборона, але раціональний дозвіл, не тиск, але довіра до вашого досвіду потрібні дітям сьогодні.


 

 Безпечний інтернет. Презентація онлайн

https://ppt-online.org/388615?fbclid=IwAR0pXDT9OEd-2X410X26vjpuKOf1JUapCb9na9QrgFzJa5P_6FfYithd5uw

 

Безпечний інтернет. Пригоди Петрика.

https://www.youtube.com/watch?v=ts_Zd0fM9z

Безпечний Інтернет

https://www.youtube.com/watch?v=wbVuVzCYgKo