Чарльза Діккенса (1812-1870),
англійського прозаїка
Англійський письменник і романіст XIX століття Чарльз Діккенс зробив неоціненний вплив на розвиток літератури. Романи та розповіді письменника сучасні історики відносять до вершин реалізму, хоча майже у всіх історіях автора проглядається казковий або сентиментальний початок.
Народився 7 лютого 1812 року. Найголовнішими вихователями хлопчика були книжки й саме життя. Початкову освіту Чарльз здобув у Чатемській школі, де тоді вчителював випускник Оксфорда Вільям Джілс. Він і прищепив хлопчикові любов до англійської літератури й до читання взагалі.
З малого віку дитині доводилося працювати на фабриці з виробництва вакси, щоб допомогти батькам. Згодом юний Чарльз Діккенс вивчив стенографію та став репортером. Саме це рішення згодом і привело його до літературної діяльності. Уже перші його статті, репортажі та нариси про життя сучасного Лондона привернули увагу читачів.
Перша книга Чарльза Діккенса «Посмертні записки Піквікського клубу» побачила світ у період з 1836 по 1837 роки. У
ній автор розповідає про особливий клуб мандрівників, які переміщуються по
старій Англії, спостерігають за життям і звичаями її населення та створюють з
цього приводу короткі, захоплюючі замальовки.
Через два роки після цієї публікації світ побачив роман «Пригоди Олівера Твіста». Це історія про сирітку, котра проживає в трущобах Лондона і яка зустрічає на своєму шляху всю красу і ницість Англії XIX століття.
У 1843 році письменник закінчив «Різдвяну пісню в прозі». Це історія про злого та гидливого скнара Ебінейзера Скруджа та привида Марлі, колишнього компаньйона Скруджа, який з'явився у переддень Різдва, щоб врятувати душу свого друга від черствості й самотності. Скрудж зустрічається з Духом Минулого, Теперішнього й Майбутнього Різдва. Разом з ними герою належить переосмислити все своє життя та змінити його, поки ще не пізно.
У 1849 році Діккенс пише роман «Девід Коперфільд», у якому він висловлює свій протест проти капіталістичної Англії. Критики вважають, що це найкращий роман письменника.
Немає коментарів:
Дописати коментар