пʼятниця, 25 листопада 2022 р.

Година історичної пам’яті «Схилимо голови в скорботі»

 


Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодомору. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932-1933 років. Саме його називають геноцидом українського народу. Його жертвами в Україні стали, за різними даними, від 3,9 до 7 мільйонів людей.

На вшанування пам'яті жертв геноциду працівники ЦДБ провели годину історичної пам’яті «Схилимо голови в скорботі», мета якої – донести правду сучасникам про цю трагедію.

Бібліотекарка Антоніна Даценко ознайомила відвідувачів із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема із фактами Голодомору безпосередньо на Білоцерківщині, звернула увагу присутніх на книжкову виставку «Чорна сповідь нашого народу», де представлені архівні документи, ілюстровані матеріали, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців,  книжкові видання, які  розкривають  моторошні  картини  найстрахітливішого в історії людства злочину. 



 

Під час заходу користувачі дізналися про перебіг, причини та наслідки трагедії, переглянули та прокоментували документальний фільм «Голодомор. Україна ХХ століття».

Наприкінці заходу присутні запалили свічки та вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

      

Запрошуємо  білоцерківців та гостей міста 26 листопада приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку». О 16.00 долучайтесь до загальнонаціональної хвилини мовчання, запаливши у вікні своєї домівки свічку як символ пам’яті та віри у майбутнє.


 

Вічна пам'ять і вічний спокій душам загиблих від Голодомору-геноциду 1932-33 років!

четвер, 24 листопада 2022 р.

Ювіляр листопада

 30 листопада – 355 років від дня народження

Джонатана Свіфта (1667-1745),

англійського письменника

          Джонатан Свіфт (1667-1745) – філософ та сатирик, всесвітньо відомий письменник. Сучасники знають Джонатана Свіфта як творця «Гуллівера» та памфлетів, наділених глибокою іронією. Більшість своїх творів автор видавав під псевдонімом, але читачі завжди впізнавали Свіфта за унікальним стилем. Завдяки своєму літературному герою – Гулліверу, письменник став шалено відомим серед читацького кола сучасників, та продовжує хвилювати розум читачів і через триста років.

До 355-річчя від дня народження письменника працівники ЦДБ підготували ілюстровану виставку-вікторину «Мандруємо світами разом», яка демонструється на абонементі. На виставці експонована книга автора – «Мандри Лемюеля Гуллівера» різних років видань та різних видавництв.


 
        Юні відвідувачі із задоволенням беруть участь у вікторині. Відповідаючи правильно на запитання, діти отримують солодкі призи – цукерки «Гуллівер».



 



вівторок, 22 листопада 2022 р.

Події, що змінили долю України

 21 листопада працівники ЦДБ запросили відвідувачів взяти участь в інформаційно-патріотичній годині «Події, що змінили долю України».

Під час заходу читачі дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані у листопаді 2013 - лютому 2014 роках.



 

Бібліотекарка Лариса Олійник   розкрила  значення понять - гідність, свобода, патріотизм, ознайомила з літературою, представленою на виставці  «Майдан на сторінках книг».



 

Відеосюжет «Країна нескорених» занурив користувачів у хронологію доленосних подій 2004, 2013-2014 років, які увійшли до історії України як роки Революції Гідності.

Присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.