пʼятниця, 25 листопада 2022 р.

Година історичної пам’яті «Схилимо голови в скорботі»

 


Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодомору. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932-1933 років. Саме його називають геноцидом українського народу. Його жертвами в Україні стали, за різними даними, від 3,9 до 7 мільйонів людей.

На вшанування пам'яті жертв геноциду працівники ЦДБ провели годину історичної пам’яті «Схилимо голови в скорботі», мета якої – донести правду сучасникам про цю трагедію.

Бібліотекарка Антоніна Даценко ознайомила відвідувачів із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема із фактами Голодомору безпосередньо на Білоцерківщині, звернула увагу присутніх на книжкову виставку «Чорна сповідь нашого народу», де представлені архівні документи, ілюстровані матеріали, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців,  книжкові видання, які  розкривають  моторошні  картини  найстрахітливішого в історії людства злочину.  

Під час заходу користувачі дізналися про перебіг, причини та наслідки трагедії, переглянули та прокоментували документальний фільм «Голодомор. Україна ХХ століття».

Наприкінці заходу присутні запалили свічки та вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

      

Запрошуємо  білоцерківців та гостей міста 26 листопада приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку». О 16.00 долучайтесь до загальнонаціональної хвилини мовчання, запаливши у вікні своєї домівки свічку як символ пам’яті та віри у майбутнє.


 

Вічна пам'ять і вічний спокій душам загиблих від Голодомору-геноциду 1932-33 років!

Немає коментарів:

Дописати коментар