середа, 2 листопада 2022 р.

Ювілярка листопада

  3 листопада 60 років від дня народження  

Ірен Роздобудько (1962),

сучасної української письменниці, журналістки, ілюстраторки.


 
Ірен Роздобудько —  володарка відзнак «Коронація слова»(тричі), «Золотий письменник України».

У шість років дівчинка написала своє перше оповідання «Казку про Чайник і Матрьошки». Однак ще до того, як навчилася писати, вона вигадувала різні історії та небилиці і розповідала їх друзям у дитячому садку, особливо під час тихої години.

У шкільні роки Ірен відвідувала різні театральні гуртки, мріяла про сцену. Однак у старших класах зрозуміла, що великої актриси з неї не вийде, а тому вступила на заочне відділення факультету журналістики Київського національного університету, і з 16 років почала працювати, при цьому сміливо бралася за будь-яку роботу, а тому й має за плечима безцінний та величезний досвід у різних сферах діяльності.

Дебютний детектив «Пастка для жар-птиці» (вперше опублікований під назвою «Мерці», 2000) приніс авторці першу нагороду у конкурсі літературних відкриттів «Коронація слова».

Популярність серед українських та іноземних читачів здобула романом «Ґудзик «(2005).

Творчий доробок письменниці складають дві поетичні збірки, десятки романів масової літератури (детективи, психологічні драми), дитячі книги (зокрема, з серії Життя видатних дітей, 2007), повість для підлітків Арсен (2012).

Пропонуємо для читання книги для дітей і підлітків.

Роздобудько І. Арсен: повість / Ірен Роздобудько . – Київ: Грані-Т, 2013. – 224 с.

13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди й таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі — це важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати — особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати — образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка «забрала» в нього тата; чимало дізнатись — адже історія його роду стала «візитівкою» цілого села. А головне — Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди… Повість про дорослішання, життєво важливі трансформації в свідомості й пошук моральних орієнтирів у житті.

Роздобудько І. Ляказочки / Ірен Роздобудько.  – Київ: Наш формат, 2020. – 48 с.

Веселі й повчальні казки-лякачки. Жила собі дівчинка Софійка. Їй було три роки. Одного разу мама повела Софійку помилуватися ялинкою. Але дівчинка не захотіла — вона закапризувала і тільки й повторювала: «Хочу булочку! Хочу булочку!». І тоді до неї прийшла Велика Булка... Книга для маленьких дітей, які пізнають світ і взаємодію з ним та вчаться опановувати власні емоції; і, звісно, для батьків, які прагнуть бути веселими, креативними і люблячими провідниками для своїх дітей на шляху цього важливого пізнання.

Роздобудько І. Пригоди на островi Клаварен / Ірен Роздобудько.  – Київ: Наш формат, 2021. – 144 с.

Вирушаючи в подорож малесенькою річкою, слід бути особливо обережними, якщо на ній є старезна дамба. Бо в дамбі, можливо, є печера... А в печері щонайсправжнісінька часова діра...

Що чекає на допитливих п’ятикласниць, юних шукачок пригод Клаву й Рено? Безлюдний острів, який можна назвати своїми іменами, ночівля у кроні дерева, а на сніданок — черепашача яєчня під кокосовим соусом... Та це ще не все. Адже до безлюдних островів нерідко навідуються пірати — і тоді стає по-справжньому небезпечно... 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар