8 лютого в ЦДБ відбулася ситуативна гра «Діти. Вчинок. Наслідок».
На початку заходу бібліотекарка Світлана Шалагіна ознайомила дітей з правами, що гарантуються законом, підкреслюючи те, що кожна людина є унікальною та звернула увагу на найважливіший документ – «Конвенцію ООН про права дитини».
Переглянувши мультиплікаційний фільм «Корисні підказки. Якщо ти скоїв поганий вчинок», відвідувачі дізналися, як у суспільстві називають дії, що не відповідають законам: провина, правопорушення, злочин та до чого вони приводять?
Під час проведення заходу користувачі розглянули морально-правові ситуації, які найчастіше трапляються з підлітками, міркували, до яких порушень норм і правил поведінки відносяться наступні дії: кинути камінь у вікно трамвая; непомітно забрати чужу книгу, олівець, бутерброд; полізти до кишені чужого пальта; наліпити до парти жуйку та давали оцінку негативним фактам.
Із задоволенням діти взяли участь у рольових іграх-ситуаціях «Негативні вчинки казкових героїв», відповіли на запитання вікторини: Який злочин проти Дюймовочки вчинила жаба? Хто з героїв казки «Колобок» скоїв найнебезпечніший злочин? Який злочин учинила Снігова королева, забравши Кая в свою країну? та інші. Найцікавішою виявилася ситуація, коли діти уявили себе суддями Лісового суду, і до них звернувся потерпілий вовк зі скаргою на трьох поросят. Учасники заходу не тільки майстерно виконали свої ролі, але й надали правильні відповіді, які права літературних персонажів були порушені та назвали документи, в яких ці права захищені. Наприкінці діти зробили висновок: «Кожний вчинок має наслідок! Спочатку думай, а потім роби!».
Немає коментарів:
Дописати коментар