четвер, 10 грудня 2020 р.

День в календарі

 


10 грудня міжнародна спільнота відзначає 

День прав людини.

Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості - рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші.

У Декларації заявлено, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їхніх особових відмінностей:  раси, статі, мови, релігії  та від різниці в політичних системах їхніх країн.

Декларація не носить обов’язкового характеру. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини. Тож багато країн включили основні положення Декларації в своє базове законодавство і конституції. Її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів з прав людини, укладених з 1948 року. Угодами з прав людини, укладеними під егідою ООН, є Міжнародний пакт про цивільні і політичні права і Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, підписані 16 грудня 1966 року. Україна ратифікувала ці пакти в 1973 році.

До Міжнародного дня прав людини в ЦДБ оформлена книжкова виставка «Є право – є надія». 

Немає коментарів:

Дописати коментар