четвер, 21 березня 2024 р.

Все, що душа довірила словам (До Всесвітнього дня поезії)

          Дитяча бібліотека стала традиційним місцем для зібрань тих, хто вміє відчувати душею красу художнього поетичного слова.

До Всесвітнього дня поезії в рамках Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень поезії» в центральній бібліотеці для дітей відбулося літературне свято «Все, що душа довірила словам». В заході взяли участь учні школи мистецтв імені Якова Яциневича, відділу театрального мистецтва (керівник Приходько Лариса Вікторівна).
 

Ведуча Олена Корнієнко, завідувачка ЦДБ, привітала шанувальників поетичного слова зі святом, розповіла історію його заснування та запросила до участі в вікторині «Портретна галерея українських поетів». Діти впізнавали майстрів поетичних рядків та  відшукували на виставці їхні твори.


 

Під час заходу учасники декламували вірші українських поетів, класиків і сучасників, звучали твори  Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Володимира Сосюри, Лесі Українки, Василя Симоненка, Григорія Бойка, Бориса Олійника, Сашка Дерманського, Оксани Кротюк та інших.


 

           Поетичний марафон плавно перейшов у пізнавально-розважальну програму. Наймолодші учасники  малювали свої улюблені поезії, батьки – вгадували за яскравими образами назву вірша, а потім малюки їх читали та пояснювали, як обирали образи, як розуміють вірш, що їх вразило.           Пані Олена запропонувала присутнім цікаві вправи віршування, римування та добору слів порівняння, синонімів тощо. Діти дуже активно долучилися до роботи: розшифрували анаграми та склали асоціативний кущ до слова «Поезія» («Асоціативний кущ»); склали із літер прізвище відомої сучасної поетеси Ліни Костенко – авторки вислову «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» («Буква до букви»); знайшли у дешифраторі прізвища поетів («Хто швидше»); викреслюючи зайві літери, дізналися прізвище української письменниці, літературознавці Оксани Забужко.


Яскравим доповненням заходу була книжкова виставка «З любов’ю до слова і вірою в добро», яка розкрила лише частину поетичної спадщини України.

Немає коментарів:

Дописати коментар