четвер, 15 листопада 2018 р.

«І на тім рушникові…»


Український рушник… Від сивої давнини і до сьогодення він був і є невід’ємною часткою життя та побуту українців. 
Його порівнюють з піснею, вишитою нитками на полотні.

Найпопулярнішому в Україні виду декоративно-прикладного мистецтва, який втілив у собі ідеали краси та добра, прагнення до прекрасного, працівники центральної бібліотеки для дітей присвятили свято вишитого рушника «І на тім рушникові…», учасниками якого стали читачі – четвертокласники БЗШ №11 (класовод Олена Грушко).


Із розповіді бібліотекаря Лариси Олійник учні дізналися, що вишивати на теренах України почали ще в прадавню епоху і ніколи не припиняли, що вишивка стала невід’ємним атрибутом сорочок-вишиванок, рушників, постільної білизни.


Діти отримали багато цікавої інформації про різновиди рушника, його неповторну орнаментику, семантику та символіку, про значення вишиваного рушника в сучасному житті і побуті українців: ним прикрашають інтер’єри помешкань, вівтарі та ікони в церквах, він залишається атрибутом народних звичаїв та обрядів.

Дівчатка Аліна Шевченко, Анастасія Наюк та Катерина Данільченко продемонстрували сімейні реліквії – рушники, вишиті їхніми бабусями й прабабусями та розповіли про них цікаві історії-спомини.




Протягом заходу звучали легенди, казки, вірші та уривки з прозових творів українських поетів і письменників.

Естетичну насолоду отримали відвідувачі заходу, слухаючи літературно-поетичну композицію «Милують око диво-рушники», в якій прозвучали вірші: Олени Стасюк «Український рушник», Дмитра Мегелика «Рушничок», Андрія Малишка «А мати вишивала рушники», Дмитра Чередниченка «Рушник» у виконанні Влади Курганової, Костянтина Старовойта, Валерії Польової, Анни Яроцької. Також усі бажаючі взяли участь у вікторині та розгадуванні кросворду.





Зацікавила користувачів і виставка-інсталяція «І на тім рушникові…».
  
На закінчення заходу читачка ЦДБ Анна Дмитрюк подарувала присутнім пісню «Бабусини вишиванки», яка стала несподіваним сюрпризом для її однокласників і працівників книгозбірні.


Немає коментарів:

Дописати коментар