середа, 30 жовтня 2019 р.

Бібліоновачок



Осінні канікули – чудовий привід завітати до бібліотеки. Яскраві книжкові виставки, захоплива розповідь про книжковий світ, мандрівка Кімнатою казок, добірка цікавих книжок та журналів – все це чекало на вихованців центру розвитку дитини «Диволенд», які завітали на екскурсію до дитячої книгозбірні.


Бібліотекарі Лариса Олійник та Ірина Вернидуб запропонували дітлахам екскурс-квест «Бібліоновачок», маршрут якого охопив усі відділи дитячої книгозбірні. Кожна зупинка подорожі – це відділ, де діти відповідали на запитання вікторин, брали участь в різноманітних конкурсах.



Яскраві та радісні враження, позитивні емоції подарувала дітям подорож Кімнатою казок, участь в інсценізації казок «Ріпка» і «Колобок», грі-змаганні «Казкові пазли», літературній вікторині «Вгадай героя за описом» та «Чарівний кошик».




В читальній залі увагу читайликів привернула журнально-ілюстративна виставка «Сторінками журнальної країни», на якій були представлені дитячі журнали. Кожен відвідувач знайшов у журналі, щось цікаве і корисне для себе: кумедні, повчальні або чарівні історії, веселі віршики, кросворди та ребуси.

Фіналом бібліоквесту було складання вислову Василя Сухомлинського «Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність».

Гарним і доречним подарунком стала лялькова вистава «Мудрагелик і Нечитайлик».
  
Тож, осінні канікули для дітлахів в бібліотеці – 
це чудові мандри книжковими світами.

вівторок, 29 жовтня 2019 р.

Новинки для малюків




Гербіш Н. Мене звати Марям / Надійка Гербіш. – Харків: Віват, 2017.48 с. : іл.
Мар’ям втратила дім у всіх його сенсах, опинилася в чужій країні, зіткнулася з ворожістю, породженою стереотипами й історіями, зміст яких їй годі збагнути, пережила болісну втрату, однак здобула найкоштовніший дарунок любові й урятованого життя.
Ця книжка про те, що, коли в місто приходить війна, тим, хто зумів вислизнути з-під її полум’яних язиків, залишається небагато: пам’ять, любов і пекуче бажання вберегти найдорожчих. Однак саме з цих трьох складовихможе вирости цілий новий світ — аби знайшлося для них трохи сприйнятливого ґрунту й турботи тих, хто поруч.
Виноградов О. Пригоди маленького мурашки Геші: казки / Олег Виноградов. – К. : Видавець Корбуш, 2011. – 56 с. : іл.
Це видання включає чотири казки, в яких розповідається про маленького мурашку Гешу, його друзів та інших мешканців лісу. Ці казки  придумав вранці на дачі для маленького хлопчика Олег Виноградов - лікар, економіст, поет, композитор і виконавець пісень.
Кузякін К. Біла трішки чорна-пречорна книжка / Кузько Кузякін. – Харків: Віват, 2018.- 64 с.: іл.
Якщо опівночі в чорному-пречорному лісі одна необачна чорна-пречорна вівця зустріне білого-пребілого вовка, годі сподіватися від цієї історії чогось доброго. Тому замість бути мудрою й розумною, ця книжка вийшла чорною-пречорною. Хоч і трішки білою. Розповідає вона цікавинки про природу чорного й білого кольорів, чорних дір, про абсолютно чорне Сонце, походження деяких українських топонімів, чорно-білі види тварин, прислів’я, зорові ілюзії, омоніми та багато іншого. Виняткової чорноти від першої до останньої сторінки книжці додає чорний-пречорний гумор. А особливо невгамовні читачі знайдуть у ній цікаві завдання для самостійного виконання та експериментування з чорним і білим.
Мур-Маллінос Д. Не зловживаємо відеоіграми / Дженніфер Мур-Маллінос. – Харків: Ранок, 2018. – 32 с. : іл.
Компютерні ігри занадто цікаві, щоб ми припинили в них грати. Але існує серйозна небезпека – виникнення залежності за умови зловживання цими іграми. Книга акцентує увагу на специфічних ситуаціях, коли діти мусять приймати рішення. Важливо, щоб рішення було правильним. Саме від цього залежить, наскільки безпечною буде подорож, здоровим спосіб життя, успішним навчання; наскільки добрими будуть взаємовідносини з друзями.
 
Фоззі. Гупало Василь. П’ять з половиною пригод / Фоззі. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 64 c. : іл.
Усі ми з дитинства навчені вірити, що добро перемагає зло. Для тих, хто з певних причин розчарувався чи засумнівався в цьому постулаті — книжка напівпритчевих оповідок від Фоззі. Тут добро уособлює простий собі чоловік — Гупало Василь. Але простий він до пори до часу. Коли ж настає інша пора, інший час і добру людей починає щось загрожувати, Гупало Василь фізично проявляє метафізичну здатність добра рости, збільшуватись у розмірах і таки перемагати...
Щастя у віконці. – Львів : Апріорі, 2017. – 228 с. : іл.
У книгу ввійшло 50 казок від 42-х авторів, які розказали про щастя. Проілюстрували проек 11 художників.
Соціальний проект «Щастя у віконці» придумала та започаткувала звичайна мама, голова Благодійного фонду «Щастя у віконці» Ірина Астахова. Це збірка казок, які написали матусі й татусі, бабусі й дідусі для своїх діток та внуків.

понеділок, 28 жовтня 2019 р.

Ювіляр жовтня


 29 жовтня – 70 років від дня народження 
Гергія Почепцова (1949), українського прозаїка


Георгій Георгійович Почепцов - письменник-фантаст, учений, автор понад 20 книг для дітей і більше 40 в області іміджелогії та теорії комунікацій.

Народився 29 жовтня 1949 року в селі Берегове Закарпатської області.

З дитинства у нього присутня тяга до науки та літератури. Тому після школи вступив на факультет кібернетики в Київський університет ім. Т. Г. Шевченка. Освіту він продовжив навчанням в аспірантурі, вибравши спеціальність - структурна, прикладна та математична лінгвістика.

         Доктор філологічних наук першу свою книгу опублікував у 1974 році. Це була дитяча казка "Повітряне ведмежа". З тих пір він написав не один дитячий твір, в основному в жанрі фентезі.

Почепцов Г. Ключ від Міста Чаклунів : казкові повісті / Георгій Почепцов. – К. : КМ-БУКС, 2014. – 352 с.
До книги «Ключ від Міста Чаклунів» увійшли казкові повісті «Ключ від Міста Чаклунів», «Таємниця міста Чарівників», «Місто Королів». Всі історії пов’язані спільною тематикою, однак з різними персонажами. Тому їх можна читати як цикл пригодницьких творів, так і як окремі твори. Автор пропонує здійснити подорож у дивовижну країну,  в якій кожне місто спеціалізується на якийсь одній справі. Відповідно всі його жителі вузько направлені фахівці та майстри своєї справи. Однак виявляється не всі міста населенні добрими мешканцями. Жителі міста Чаклунів вирішили. Що одного міста їм мало, тому вирішили захопити владу у всій країні. Звісно це їм не вдалося. Зазнавши поразки чаклуни вирішили захопити місто Чарівників, а потім місто Королів.
Почепцов Г. Невидимі замки / Георгій Почепцов. – К. : КМ-БУКС, 2016. – 448 с.
Нумо до світу чарівників! І яких тільки див не трапляється з героями книжки! Тут звичайний хлопчик має змогу навчатися на чарівника, а гриб моховик збирає підписи проти вирубування лісу, чарівники замовляють екскурсії на справжні гладіаторські бої, а ще у звичайнісіньких жерстяних бляшанках ви можете придбати мишок-прибиральниць. Фантастичний світ пригод, в який віриш і поринаєш з головою!
Почепцов Г. Снігова принцеса / Георгій Почепцов. – К. : КМ-БУКС, 2017. – 352 с.
Останні новини з Магічного світу. Снігова принцеса нарешті прийняла правильне рішення щодо своєї матері. Дівчинка подорослішала, а отже, здатна за себе постояти. Звісно, у нелегкій боротьбі зі злом їй допоможуть друзі.
Якщо ви вважаєте, що бути принцесою — щастя, то зазирніть до Ачхинії та поспілкуйтеся з принцесою Ачхинькою — вона вам складе докладний звіт про зовнішніх і внутрішніх ворогів. А що там відбувається в Гуртожитку чарівників? О, чарівники-пенсіонери ще доведуть, що здатні боротися з будь-яким ворогом! Коротше кажучи, в Магічному світі клопотів не бракує, однак наші героїні й герої обов’язково з усім упораються, адже добро в казках завжди перемагає зло.

пʼятниця, 25 жовтня 2019 р.

Зустріч з улюбленим письменником дітлахів – Сашком Дерманським


Читачам центральної бібліотеки для дітей неймовірно пощастило: 25 жовтня до них завітав відомий український письменник Сашко Дерманський. Як і годиться казкареві, завітав він не з порожніми руками, а приніс багато своїх книг.


Ім'я Сашка Дерманського широко відоме серед дітвори. 
Він - член Спілки письменників України, автор багатьох дитячих книжок, серед яких: «Казки дракона Омелька», «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська», «Король буків, або таємниця Смарагдової книги», серія книг про Чудове Чудовисько та інші. Твори Дерманського увійшли до шкільної програми з української літератури для учнів молодших та середніх класів.

Автор є учасником Всеукраїнської ініціативи «Додай читання» та акції «Тату, почитай», лауреатом Всеукраїнських літературних премій: «Коронація слова», «Золотий лелека».

Письменник познайомив присутніх зі своїми книгами, почитав уривки з них, продекламував кілька своїх віршів та відкрив секрет вигадування назви для однієї із своїх книжок.


Серед глядачів були присутні читачі різного віку.  
Вони вперше побачили письменника, 
твори якого вже читали раніше.


Було багато запитань. 
Діти цікавились, як власне Сашко Дерманський став письменником, у якому віці написав першу книгу і скільки загалом часу йому потрібно на написання однієї книги, звідки беруться персонажі його книг…

Зустріч відбулася у затишній та надзвичайно теплій атмосфері. І школярі, і автор залишились задоволеними. Діти отримали автографи та стали ще більшими шанувальниками письменника, а Сашко Дерманський  отримав  безліч позитивних дитячих емоцій!


Закінчилася зустріч фотосесією, а всі бажаючі могли придбати книги автора.