вівторок, 27 березня 2018 р.

Книги - ювіляри 2018 року


 Юні читачі!
 Продовжуємо знайомити вас з книгами, у яких в цьому році - ювілейна дата.

По Е. Золотий жук / Едгар Аллан По. — К. : Веселка, 2003. — 79 с.
У число книг-ювілярів 2018 року входить оповідання «Золотий жук», яке було написано Едгаром По 175 років тому. Новела американського письменника визначається критиками як рання жанрова форма детектива. Події розгортаються в Сполучених Штатах, в Південній Кароліні. Аристократ за походженням Вільям Легран, збанкрутів, змушений тікати з Нового Орлеана і оселитися на пустельному острові. Розмірене життя вдалині від міської метушні якось порушується – після несподіваної знахідки. В оповіданні змальована серія пригод, які відбуваються з головним героєм на шляху пошуку скарбів, захованих за хитромудрим шифром.
Діккенс Ч. Домбі і син / Чарльз Діккенс. – К. : Дніпро, 1991. – 878 с.
Роману «Домбі і син» Чарльза Діккенса виповниться 170 років. Малюючи яскраву і багатопланову картину повсякденного життя англійського буржуа, автор розкриває всю її антигуманну сутність.
 Містер Домбі – багатий англійський комерсант, суворий і жорстокий, для якого існувала лише одна свята річ – процвітання його фірми. Він дивився на людей як на засіб її розвитку. З цих причин він нехтував своєю дочкою Флоренс, бо мріяв мати сина – спадкоємця, який би продовжував його справу. Хлопчик Поль народився, але виявився надто слабким для умов жорстокого виховання, які панували у школах, куди віддав його батько. Син помер, і Домбі залишився без спадкоємця. Ця смерть його тяжко вразила. Він ще більше відштовхнув Флоренс, ніби звинувативши її в тому, що вона була жива, а його син і спадкоємець лежав у могилі.
Згодом, залишившись без відповідного стану в суспільстві, без улюбленої справи, покинутий усіма, він закривався один у пустому домі і лише тоді згадав, що всі ці роки поряд з ним була його донька, яку він відштовхнув. Містер Домбі розкаявся. У ту хвилину, коли він збирався покінчити життя самогубством, перед ним з’явилася Флоренс. Старість містера Домбі була зігріта любов’ю дочки та її сім’ї. У їхньому дружньому сімейному колі під тягарем років і страждань Домбі переродився, і його серце відкрилося назустріч любові Флоренс. Вилікувавшись від честолюбних мрій, він віднайшов щастя у тому, щоб віддати свою любов онукам – Полю і маленькій Флоренс.
Рід М. Оцеола, вождь семінолів / Майн Рід. – К. : Глобус, 1993. – 349 с.
Англійський історико-пригодницький роман Майн Ріда «Оцеола, вождь семінолів» вперше був надрукований 160 років тому. Твір описує події Другої Семінольской війни. У книзі йдеться про боротьбу індіанців проти американських колонізаторів. У центрі твору — образ реальної історичної особи, вождя семінолів — Оцеоли. У ньому втілено найкращі людські якості, шляхетність, мужність, справедливість. А ще це яскрава романтична історія про кохання, дружбу, зраду і жорстокість, від якої неможливо відірватися.
Верн Ж. Діти капітана Гранта / Жуль Верн. – К. : Школа, 2006. – 543 с.
150 років виповнюється пригодницькому роману французького письменника Жуля Верна «Діти капітана Гранта».
Під час морської прогулянки біля узбережжя Шотландії, яку здійснював на своїй яхті «Дункан» Лорд Едуард Гленарван з сім'єю, була спіймана незвичайна для цих вод риба-молот. У ній була виявлена пляшка з пошкодженим письмовим документом. З уцілілої частини записки вдається встановити, що про допомогу просить капітан Грант - відважний шотландець і відомий капітан. Офіційна влада Великобританії відмовляється допомогти в розшуках капітана - адже записка написана два роки тому, і місце аварії невідомо, вціліла лише вказівка на 37-му паралель ... Тоді на розшуки капітана відправляється сам лорд Гленарван зі своєю сім'єю, дітьми капітана Гранта на китобійній шхуні «Пілігрим». Герої перетинають три океани, розшукуючи шотландського патріота…
Стівенсон Р. Острів скарбів / Роберт Стівенсон. – Харків : Школа, 2009. -  541 с.
Роман шотландського письменника Роберта Стівенсона «Острів скарбів» вперше був опублікований 140 років тому. Твір розповідає про пригоди юного хлопчика, в руки якого потрапляє карта острова скарбів. Захоплююча, повна незвичайних пригод історія про пошуки скарбів, яка вимагає від героїв не тільки гострого розуму, винахідливості, догадливості, але й безприкладної хоробрості, благородства і почуття товариськості.

Веллс Г. Війна світів : роман / Герберт Джордж Веллс. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 320 с.
У число книг-ювілярів 2018 року включається також і «Війна світів» Герберта Веллса – роман зі 120-річною історією. Книга описує вторгнення на Землю марсіан.  Люди не проти встановити контакт з ними, але у них інші плани – підпорядкувати собі всю планету. Марсіани схожі на величезних пуголовків зі щупальцями. Вони харчуються кров’ю мешканців Землі і ведуть себе вкрай агресивно…
Головний герой, сам оповідач, повертається в Лондон, завалений трупами. Він чує передсмертний, страшний крик останнього прибульця. Що ж врятувало нашу планету? Інопланетяни, самі того не підозрюючи, стали жертвою незахищеності від земного життя. Вони вимерли від різних інфекцій.
Роман являє собою еталон літературної роботи в жанрі фантастики.

Немає коментарів:

Дописати коментар