понеділок, 31 травня 2021 р.

День в календарі. Книга дня

 31 травня – Всесвітній день без тютюну

          День відмови від тютюну був проголошений в 1988 році Глобальною організацією охорони здоров'я (ГООЗ) на 42 сесії Глобальної асамблеї охорони здоров'я. У 2021 році цей день відбувається під гаслом «Час відмовитися від тютюну». Метою Дня є активні дії по сприянню у зниженні поширення шкідливої тютюнової залежності.

Куріння тютюну є однією з найсерйозніших проблем сучасної охорони здоров’я й основною причиною передчасної смерті, якої можна уникнути. Щороку понад 8 млн. людей у всьому світі помирають через хвороби, спричинені вживанням тютюну, а в Україні куріння забирає в середньому 85 000 життів.

Подолати тютюнову залежність значно важче, ніж не допустити. Проте кинути курити може кожен незалежно від віку, стану здоров’я та стажу куріння. Це може зайняти деякий час, потребувати зусиль і навіть багатьох спроб, але кинути курити – одне з кращих рішень у житті людини!

В Україні працює сервіс з надання допомоги у припиненні куріння: http://stopsmoking.org.ua , де можна отримати індивідуальну професійну консультацію з питань  припинення куріння, безліч достовірної перевіреної інформації та план перемоги над залежністю.

Кожна година, день, місяць та рік без тютюну— крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя.

КНИГА ДНЯ

 Брювер  Дж.Залежний розум / Джадсон Брювер. – Х. : Віват, 2018. - 288с.  

Наші залежності керують нашим життям — чи то йдеться про паління чи зловживання алкоголем тощо. Чому ж шкідливі звички так важко подолати? Як їх виявити, установити причину та, найголовніше, позбутися назавжди? Автор на цікавих експериментах і дотепних прикладах пояснює складні психологічні процеси. Завдяки цим знанням ви зможете сконструювати власний «компас усвідомленості», який не дозволить залежностям скеровувати вас у протилежний бік від щастя

Немає коментарів:

Дописати коментар