понеділок, 29 листопада 2021 р.

Давайте знайомитись: Роланд Сміт (1951), американський прозаїк

 


30 листопада  – 70 років від дня народження 

 Роланда Сміта (1951), 

 американського прозаїка.

Роланд Сміт – сучасний автор пригодницьких книг для підлітків.

            Народився в Портленді, штат Орегон, закінчив Portland State Університет. 20 років  працював доглядачем зоопарків Орегона в Портленді та Пойнт-Дефаєнс у Такома, Вашингтон. Був рятувальником дикої природи після розливу нафти Exxon Valdez.

 1990 року він опублікував свою першу книгу «Порятунок морських видр» -  науково-популярну розповідь про процес порятунку тварин. За науково-популярне видання «Подорож червоного вовка» письменник отримав Книжкову премію штату Орегон у 1996 році. У 1997 році Сміт опублікував свій другий роман «Громова печера». Головний герой - підліток Джейкоб Ланса слідує за своїм батьком-біологом до Африки, де батько досліджує слонів.

2007 року за роман «Пік» Роланд Сміт отримав золоту медаль National Outdoor Book Award, а 2008 року Американська бібліотечна асоціація обрала «Пік» найкращою книгою року.

Сміт Р. 39 ключів. Кехіли проти Весперів. Незламний. Книга 4 / Роланд Сміт. – Х. : Ранок, 2015. – 208 с.

Тринадцятирічний Ден Кехіл і його старша сестра Емі, які здійснили низку крадіжок, розшукуються Інтерполом. Але у своїх злочинах Емі та Ден не винні. Таємна організація, відома як Веспери, викрала сім членів родини Кехілів. Якщо Емі з Деном не дістануть викуп, це означатиме смерть усіх заручників. Досі Емі з Деном удавалося бути на один крок попереду поліції та зберігати життя своєї родини. Але невдовзі все зміниться. Веспер-Один наказує їм украсти «Золотий Ювілей», один із найбільших у світі алмазів. Утім, Емі і Ден не знають, що насправді це лише підстава... і хтось однаково помре.

Сміт Р. Пік  / Роланд Сміт. – К. : Каламар, 2019. – 232 с.

Піку — майже чотирнадцять, і він змалку мріє займатися альпінізмом. Потрапивши одного дня в руки поліцейських під час підкорення хмарочоса, хлопець постає перед вибором: загриміти за ґрати або... піднятися на Еверест і стати наймолодшим підкорювачем вершини світу. Захопливий шлях підлітка Гімалаями, ближче знайомство з власним батьком — зіркою альпінізму, пошук справжніх друзів та реалії побуту й людських стосунків під час сходжень. Чи розвіється романтика скелелазіння юного руфера на висоті 8848 метрів? Чи дійде Пік до вершини? Чи завжди мета важливіша за способи її досягнення? Ці та інші питання насправді виявляються складнішими, ніж може здатися на перший погляд. Глибока й мудра книжка для підлітків про покликання і виклики, про мрії та дружбу, про справжнє й оманливе.

Сміт Р. Межа / Роланд Сміт. – К. : Каламар, 2020. – 208 с.

Нова пригодницька історія з незабутнім й потужним сюжетом. Роман переносить у захопливу, сповнену ризиків подорож, яка є продовженням бестселера «Пік».

Немає коментарів:

Дописати коментар