вівторок, 30 листопада 2021 р.

Ювіляр листопада

 


Назарій Яремчук народився  у селі Рівня Чернівецької області в селянській родині. Сама родина була музикальною: батько співав у церковному хорі, мати, крім співів, грала на мандоліні і виступала в місцевому народному театрі. Ще маленьким хлопчиком Назарій також почав співати.

Назарій Яремчук став популярним у 1970-х роках. У дуеті з Василем Зінкевичем вони створили золоті сторінки в історії ансамблю «Смерічка», де були солістами.

         Перше мистецьке визнання принесли пісні «Червона рута» та «Водограй» Володимира Івасюка. У 1971 році, коли «Червона рута» пролунала у Москві на фестивалі «Пісня року» у виконанні Яремчука, Зінкевича та самого автора, Володимира Івасюка, всі троє хлопців прокинулися знаменитими.

 1970-ті роки в житті співака позначилися злетами та відзнаками. Не менше планів було попереду: гастролі, концерти, записи нових пісень. За свою пісенну кар’єру Яремчук заспівав десятки пісень, і багато з них стали хітами: «Гай, зелений гай», «Стожари», «Квітка-розмарія», «Оркестр природи», «Горобина»… Назарій не боявся експериментувати і пробував виконувати різножанрові пісні. За своє коротке мистецьке життя артист встиг записати понад 150 пісень та здійснив гастрольні поїздки по всіх республіках колишнього Радянського Союзу й інших країнах світу.


 https://www.youtube.com/watch?v=jRHd8SyXEck

У розквіті сил, таланту, енергії підступна недуга обірвала лет чарівного птаха, улюбленця публіки протягом чверть віку... Помер український співак 30 червня 1995 року після тривалого лікування від раку. Але він продовжує жити, і не тільки у пам’яті людей, а в своїх піснях.

 


https://www.youtube.com/watch?v=-a4hrb-oJKM

У 1996 року Указом Президента України Назарію Яремчуку посмертно присуджено Державну премію ім. Шевченка (нині – Національна премія України ім. Т. Шевченка).

Через 26 років після смерті Назарія Яремчука, Президент Володимир Зеленський присвоїв Народному артисту УССР звання Героя України. Вручення відбулось 24 серпня під час заходів на честь святкування 30-річчя Незалежності України. Відзнаку Героя України отримали сини видатного співака Назарій та Дмитро.

Немає коментарів:

Дописати коментар