четвер, 28 квітня 2016 р.

ЮВІЛЯР КВІТНЯ28 квітня - 75 років від дня народження
Ірини  Жиленко (1941–2013),
української поетеси, дитячої письменниці


Ірина Володимирівна Жиленко завжди залишалася у храмі поетичної краси. Не прагнучи творити навколо себе міфу, вона просто писала, встаючи рано-вранці, поки ще сплять домашні. І їй було комфортно жити у своєму маленькому світі, де вона була принцесою. Поетеса жила у вимріяному світі, проте вона не прагнула «масового читача», не шукала загравань із публікою. 

Ірина Жиленко - авторка поетичних збірок «Соло на сольфі», «Вікно у сад», «Дім під каштаном», «Дівчинка на кулі», повістей для дітей «Двічі по два дорівнює кульбабці», «Новорічна історія про двері …», збірки дитячої лірики «Казки буфетного гнома». 

Перша книжка для малят «Достигають колосочки» з’явилася в 1964 році. Для молодших школярів поетеса випустила книж­ку «Вуличка мого дитинства». 

Поезія Ірини Жиленко унікальна, багата на кольори (у віршах назви кольорів ужито понад тисячу разів). А ще поетеса дуже любить рослини, особливо квіти, і щедро опи­сує їх у творах. На честь своїх улюблених фіалок вона навіть створила літературний жанр «фіалки-вірші». 

Ірина Жиленко отримала премію ім. В. Н. Сосюри (1987, за книгу віршів «Дівчинка на Кулі») та національну премію України імені Тараса Шевченка (1996, за збірку «Вечірка у старій вінарні».


 

 
Немає коментарів:

Дописати коментар