вівторок, 29 червня 2021 р.

Book-хвилинка про новинку

 Вольямс Д. Препогані діти / Девід Вольямс. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 272 с.: іл.

         Що діяти, коли певна погана звичка виходить з-під контролю, розростається до небачених масштабів, витісняє особистість дитини?

Розповіді про таких малих поганців ви знайдете  в книзі Девіда Вольямса «Препогані діти». Книга складається з 10 історій, таких, як Стю-Слинькотьху, Берта-Рюмса вперта, Панна Петула-Вихорула, Найджел Вовша-Бой, Пітер-Шмарклевітер, Гертруда-Опуда, Браян Бон-непомильний Соломон, Мінді-Пердінді, Ернест-Гонорест, Терезія-Телевізія. Навіть назви говорять про те, що історії смішні та цікаві. Це історії про погані звички, про плаксивих й неслухняних дівчаток, та впертих й неохайних хлопчиків, про те, як не треба поводитися дітлахам і що виходить в таких ситуаціях.

Автор доводить химерні звички своїх героїв до гротеску і найчастіше їхнє небажання змінюватися призводить до фантасмагоричної й чудернацької кончини.

          Якщо вам подобаються нестандартні оповідання, тоді рекомендуємо до читання цю книжку! Написана з гумором та прикрашена смішними кольоровими ілюстаціями художника Тонні Росса.

четвер, 24 червня 2021 р.

До 25 річчя Конституції України

28 червня Україна відзначатиме 25-ту річницю Конституції, головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.

До цієї події в книгозбірні оформлено книжкову виставку "Навчись поважати закони держави".


          Запрошуємо на відеобесіду «Шлях Української Конституції», з якої дізнаєтесь про  найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України. Презентація дасть можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції (від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України).



На гостини до літа

           24 червня вихованці ДНЗ № 34 «Чебурашка» завітали до центральної бібліотеки для дітей на свято «На гостини до літа» 

Разом з бібліотекарками малеча створила барвистий віночок із віршів про літо, ігор, пісень та веселощів.

Відпочиваючи в імпровізованій творчій майстерні, діти спробували себе в якості акторів, танцюристів, співаків і художників. 


Малюки стали героями справжньої літньої вистави: легкими метеликами та ніжними квітами, яскравими бджілками та грайливими дельфінами. Закликали сонечко піснею «Вийди, вийди, сонечко». Декламували вірші та лічилки.

Яскраві позитивні емоції подарували дітям уявна морська подорож і подорож до літнього лісу.



         З цікавістю маленькі гості бібліотеки розглядали книжки, що експонувалися на книжковій виставці «На гостини до літа».

         Зустріч створила гарний настрій і додала теплих кольорів  у палітру літніх вражень дітей.

середа, 23 червня 2021 р.

Book-хвилинка про новинку

 


Інста, кохання, брудний посуд і конста. Норм Візуальний гід по Конституції. – К : Wise Bee, 2020. – 72 с.

Перша практична книга для підлітків, яка пояснює, як працює держава Україна і як підлітку стати відповідальним громадянином

У житті молодої людини повно складних ситуацій: сварки з батьками, зустріч з неприємною компанією на вулиці, вже час іти додому, а хочеться довше погуляти з дівчиною чи хлопцем… А за кілька років — 18, і можна буде багато чого вирішувати самостійно. І о котрій годині повертатись додому, і за кого голосувати. Відповідальному підлітку треба багато чого знати: які права він має, які його обов’язки, як влаштована держава.

        Ця книга просто відповідає на всі ці питання. Тут немає довгих текстів та складних пояснень. І жодної цитати з закону. Замість них — життєві ситуації, в яких опиняється кожен підліток. Через ці ситуації розкриті його права та обов’язки. Є посилання на Конституцію та закони, але так, що читати їх не нудно. Тому що все те, про що повинен знати відповідальний громадянин, намальовано. Ілюстрації на кожній сторінці!

Ювіляр червня

  23 червня – 85 років від дня народження

 Річарда Девіда Баха (1936),

 американського письменника


 Річард Девід Бах - відомий американський філософ, письменник і публіцист, а також, за сімейними переказами, далекий родич всесвітньо відомого композитора.

З раннього віку, зацікавившись авіацією, свої перші оповідання присвятив літакам. З тих пір тема польотів стала однією з ключових в його творчості. Але з часом із фізичного польоту персонажів в небесах вона перетворилася в метафору. Кожен новий твір - незвичайна історія з яскравими персонажами та хвилюючими сюжетними поворотами.

Перша книга письменника «Чужий на Землі» з'явилась на прилавках книжкових магазинів в 1963 році. В основі твору - історія льотчика Діка Баха, який виснажував себе щоденними тренуваннями й інтелектуальними вправами для формування своєї власної життєвої філософії. І все це не пройшло дарма, адже саме ці якості в один день рятують пілоту життя під час нерівної сутички з силами природи при виконанні одного з завдань.

Але справжня світова популярність прийшла до автора після видання «Чайки на ім'я Джонатан Лівінгстон». Зовнішня фабула цього твору розповідає історію навчання однієї чайки мистецтву польоту. Але всередині цього простого сюжету ховається глибока філософська притча на тему самовдосконалення  та самопожертви.

У 1971 році Річард Бах з'явився на кіноекрані, виконавши повітряні трюки для фільму «Червоний барон». У 1973 році почалися зйомки фільму за книгою «Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон», проте знімальний процес супроводжувався скандалами, пов'язаними із змінами сюжету без узгодження з Бахом. Посередником у владнанні конфлікту виступала актриса Леслі Перріш. Між актрисою і письменником виникли відносини, вона стала героїнями його романів «Міст у вічність» (1984), «Втеча від безпеки» (1994). Леслі навіть стала співавтором книги «Єдина» (1988). У 1981 році Леслі і Річард одружилися, але цей шлюб розпався в 1997 році.

Серед інших відомих робіт Річарда Баха - «Ніщо не випадково», «За межами розуму», «Гіпноз для Марії», «Дар Крил» і книги з серії «Хроніки тхорів».

          У 2012 році Річард Бах здійснював політ на біплані і зачепив дроти електропередач. Літак розбився. Письменник провів чотири місяці в лікарні. Аварія надихнула Баха на створення четвертої частини «Чайки на ім'я Джонатан Лівінгстон».